sobota, 15 czerwca 2024 Imieniny: Wit, Jolanta

Powitali wiosnę ogniskiem

22 kwietnia odbyło się drugie ognisko dla mieszkańców gminy Skawina zorganizowane przez Stowarzyszenie Dzieci są Ważne. W ten sposób świętowano z okazji nadejścia wiosny.

Oprócz pieczenia kiełbasek, dla dzieci przygotowano wiele atrakcji: bańki mydlane, namioty, kącik języka angielskiego, malowanie kredą. Podobnie, jak rok wcześniej, ognisko odbyło się w Parku Miejskim, dzięki czemu do zabawy mogli przyłączyć się liczni przypadkowi przechodnie. Nad ogniem czuwali członkowie lokalnej grupy ROTAvirus – Zarażaj Pasją Innych.

Imprezę, do której dołączyło się wiele osób także spoza gminy, połączono z akcją charytatywną dla 18-letniego Sebastiana Kryty, który znajduje się w stanie śpiączki na skutek tragicznego wypadku. Stowarzyszenie Dzieci są Ważne zorganizowało akcję zbierania plastikowych nakrętek, aby pomóc w leczeniu i rehabilitacji Sebastiana. W doborowym towarzystwie upieczono wiele kiełbasek i zebrano bagażnik zakrętek.

Sebastiana można wesprzeć poprzez Fundację Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”. Wpłat należy dokonywać na konto: Bank BZ WBK, 31 1090 2835 0000 0001 2173 1374, z dopiskiem: 1088 pomoc dla Sebastiana Kryta.