niedziela, 17 października 2021 Imieniny: Malgorzata, Wiktor

#SZCZEPIMYSIĘ w Skawinie

1 czerwca zostanie otwarty punkt szczepień powszechnych w Skawinie. Zlokalizowany będzie w sali gimnastycznej Liceum Ogólnokształcącego i Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Żwirki i Wigury 17. 

Zapisy do punktu w Skawinie są już prowadzone. Zarejestrować się można:

  • za pomocą bezpłatnej infolinii 989
  • strony internetowej www.pacjent.gov.pl
  • wysyłając SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie

Zaszczepienie kilkuset ludzi dziennie to wielkie wyzwanie logistyczne. Zależy nam na tym, by akcja przebiegała jak najpłynniej i jak najsprawniej, dlatego prosimy o zapoznanie się z poniższymi zaleceniami:

Czas

Każdy zarejestrowany na szczepienie jest zapisany na konkretną godzinę. Wystarczy pojawić się na miejscu 10 minut przed szczepieniem. Tyle czasu absolutnie wystarczy, by załatwić wszystkie formalności. Pojawienie się 15 minut przed czasem zapewni płynność oraz naturalną rotację szczepiących się i już zaszczepionych. Nie przyjeżdżajcie 2 godziny przed czasem, bo to nie sprawi, że zostaniecie zaszczepieni wcześniej.

Parking
Bezpośrednio przy punkcie oczywiście znajdują się miejsca parkingowe. Zachęcamy jednak, by skorzystały z nich osoby niepełnosprawne, starsze oraz mające problemy z samodzielnym poruszaniem się. Niedaleko punktu szczepień znajdują się parkingi: na przykład przy basenie lub parku miejskim. Zostawmy miejsca przy szkole dla tych osób, które najbardziej ich potrzebują.

Wejście
Przed wejściem upoważniona osoba sprawdzi dowód osobisty, zmierzy temperaturę i wręczy kwestionariusz osobowy oraz oświadczenie o przetwarzaniu danych osobowych. Ważne! Zachęcamy, by wypełnić kwestionariusz osobowy przed pojawieniem się w punkcie. Dzięki temu proces szczepienia będzie przebiegał sprawnie i unikniemy tworzenia kolejek. Kwestionariusz znajduje się w załączniku na dole artykułu.

Rejestracja
Podchodzimy z przygotowanym dowodem osobistym oraz wypełnionym kwestionariuszem osobowym.

Szczepienie
Po zakończeniu rejestracji, idziemy do wskazanego stanowiska, przy którym zostaniemy zaszczepieni. Siadamy i słuchamy poleceń osoby szczepiącej. Tutaj ważna kwestia – dobrze jest mieć na sobie ubranie z krótkim rękawem – to przyspieszy cały proces.

15 minut odpoczynku
Po szczepieniu przechodzimy do kolejnego pomieszczenia, w którym siadamy, odpoczywamy i czekamy przynajmniej 15 minut. Słuchamy swojego ciała i obserwujemy siebie. Jeżeli poczujemy się źle, natychmiast zgłaszamy to obsłudze punktu. Jeżeli wszystko jest w porządku, to po upływie przynajmniej 15 minut wstajemy i kierujemy się do wyjścia.

Źródło: UMiG