czwartek, 30 listopada 2023 Imieniny: Maura, Andrzej

Pożar trawy zabił 62-latka

Podczas gaszenia pożaru powstałego na terenie prywatnej posesji w gminie Świątniki Górne, 62-letni mężczyzna stracił przytomność i upadł w płomienie. Na skutek poniesionych obrażeń zmarł.

Wczoraj (28 marca br.) w południe, oficer dyżurny policji w Świątnikach Górnych otrzymał informację o pożarze trawy na terenie prywatnej posesji i zasłabnięciu mężczyzny, który go gasił. Na miejsce zdarzenia został skierowany patrol. Policjanci zastali tam nieprzytomnego, poważnie poparzonego mężczyznę, leżącego w pogorzelisku.

Do czasu przyjazdu załogi pogotowia funkcjonariusze podjęli wobec rannego czynności reanimacyjne, jednak w wyniku poniesionych obrażeń 62-letni mężczyzna zmarł. Na miejscu zdarzenia, pod nadzorem prokuratora, czynności wykonała grupa dochodzeniowo-śledcza. Wstępnie wykluczono udział osób trzecich w tym zdarzeniu, jednak wszystkie okoliczności zostaną wyjaśnione w toku śledztwa.

Pożary traw, jak co roku o tej porze, stały się wiosenną plagą. Apelujemy o rozsądek oraz przypominamy, że podpalanie traw na łąkach czy nieużytkach rolnych jest zabronione i niesie ze sobą ogromne ryzyko. Wystarczy chwila nieuwagi, zmiana kierunku ruchu wiatru czy niekorzystne ukształtowanie terenu i ogień błyskawicznie może wymknąć się spod kontroli i spowodować pożar ogromnych rozmiarów i z niewyobrażalnymi stratami!

Także w gminie Skawina pożary traw stały się prawdziwą śmiercionośną plagą.

APELUJEMY O ROZWAGĘ I ODROBINĘ WYOBRAŹNI!

Żródło: KPP w Krakowie