sobota, 15 czerwca 2024 Imieniny: Wit, Jolanta

Poznaliśmy mistrzów Skawiny

W sobotę 6 marca Stowarzyszenie Sportowe SKIMKA zorganizowało na stoku Szklana Góra w Harbutowicach VI Otwarte Mistrzostwa Skawiny w Narciarstwie Alpejskim. 

Zawodnicy mieli do przejechania dwa przejazdy, na których było 18 bramek gigantowych. Czas przejazdu mierzony był elektronicznie. 83 zawodników, którzy zgłosili się w tegorocznych zawodach, startowało w sześciu kategoriach z podziałem na kobiety i mężczyzn. Gorączka startu i dobre warunki śniegowe sprzyjały sportowej atmosferze i rywalizacji. Na zawody stawili się również rodzice dzieci i sympatycy narciarstwa, którzy gorąco kibicowali zawodnikom na mecie.

W swoich kategoriach mistrzami Skawiny 2021 zostali: Amelia Sobaś, Kacper Kornicki, Gabriela Wilk, Tadeusz Zadęcki, Nel Wawrzycka, Karol Kaczmarczyk, Aleksandra Sulicka, Michał Bucki, Oskar Jaworski, Oliwia Putyra, Katarzyna Małysa-Sonik i Łukasz Klimczak. Najlepsze czasy zawodów uzyskali Nel Wawrzycka 56,34 s i Oskar Jaworski 54,27 s.

Wszyscy zawodnicy otrzymali medale, dyplomy i cenne nagrody, a mistrzowie Skimki dodatkowo pamiątkowe puchary. Stowarzyszenie SKIMKA serdecznie dziękuje wszystkim wolontariuszom i sponsorom zawodów, którzy pomogli w organizacji zawodów oraz właścicielom i pracownikom stacji narciarskiej Szklana Góra w Harbutowicach.

Organizatorzy zapewnili wszystkich zawodników, że zawody narciarskie odbędą się również w przyszłym roku.

Zdjęcia z zawodów i rezultaty w poszczególnych grupach są dostępne na stronie www.skimka.pl i na Facebooku.

Projekt współfinansowany z budżetu Gminy Skawina.

Źródło: SKIMKA