sobota, 15 czerwca 2024 Imieniny: Wit, Jolanta

Poznaliśmy mistrzów Skawiny w narciarstwie

5 marca na stoku Szklana Góra w Harbutowicach odbyły się III Otwarte Mistrzostwa Skawiny w narciarstwie alpejskim zorganizowane przez SWSiR Skimka. Zawody, w których wzięło udział 72 uczestników, miały na celu zintegrowaniu środowiska narciarskiego oraz wyłonienia Mistrzów Skawiny.

Zawodnicy mieli do przejechania 16 bramek gigantowych z elektronicznym pomiarem czasu. Startowali w grupach otwartej i gminnej w kategoriach: I-III klasa, IV-VI klasa, gimnazjum i OPEN z podziałem na kobiety i mężczyzn. Przed rozpoczęciem rywalizacji organizatorzy zwrócili uwagę jak olbrzymią rolę w wychowaniu dzieci odgrywa sport i rywalizacja, poprosili o zachowanie bezpieczeństwa w czasie zawodów. W tegorocznych zawodach uczestniczyło 72 zawodników. Gorączka startu i dobre warunki śniegowe sprzyjały sportowej atmosferze i rywalizacji. Na zawody stawili się również rodzice dzieci i sympatycy narciarstwa, którzy gorąco kibicowali zawodnikom na mecie.

W swoich kategoriach Mistrzami Skawiny 2017 zostali:

  • Alicja Wątor,
  • Aleksander Migdał,
  • Nicole Mazur,
  • Szymon Fuiano,
  • Mateusz Bucki,
  • Anna Nowak
  • Michał Styrylski

Wszyscy zawodnicy otrzymali dyplomy i nagrody, oraz gadżety promocyjne Gminy Skawina, a Mistrzowie dodatkowo pamiątkowe puchary, medale i cenne nagrody. Na zakończenie wśród wszystkich uczestników zostały rozlosowane atrakcyjne nagrody oraz karnety na stok Szklana Góra. Serdecznie dziękujemy wszystkim wolontariuszom i sponsorom zawodów, którzy pomogli w organizacji zawodów oraz właścicielom i pracownikom stacji narciarskiej Szklana Góra. Organizatorzy zapewnili wszystkich zawodników, że w przyszłym roku także zawody narciarskie będą przeprowadzone. Zdjęcia z zawodów i rezultaty w poszczególnych grupach na stronie facebooku/skimkapl.

Projekt współfinansowany ze środków budżetu Gminy Skawina.

Źródło: SWSiR „Skimka” Skawina