niedziela, 28 listopada 2021 Imieniny: Lesław, Zdzisław

Poznaliśmy mistrzów Skawiny

W słoneczną i ciepłą niedzielę, 3 marca, SWSIR „Skimka” zorganizowało na stoku Szklana Góra w Harbutowicach V Otwarte Mistrzostwa Skawiny w Narciarstwie Alpejskim. Impreza zorganizowana została z myślą o narciarzach z terenu naszej gminy, w celu zintegrowania środowiska oraz wyłonienia mistrzów Skawiny.

Zawodnicy mieli do przejechania 17 bramek gigantowych z elektronicznym pomiarem czasu. Startowali w grupach otwartej i gminnej w sześciu kategoriach wiekowych z podziałem na kobiety i mężczyzn oraz w kategorii rodzinnej. Przed rozpoczęciem rywalizacji Organizatorzy zwrócili uwagę jak olbrzymią rolę w wychowaniu dzieci odgrywa sport i rywalizacja, poprosili o zachowanie bezpieczeństwa w czasie zawodów. W tegorocznych zawodach uczestniczyło 104 zawodników. Gorączka startu i dobre warunki śniegowe sprzyjały sportowej atmosferze i rywalizacji. Na zawody stawili się również rodzice dzieci i sympatycy narciarstwa, którzy gorąco kibicowali zawodnikom na mecie.

W swoich kategoriach mistrzami Skawiny 2019 zostali:
– Gabrysia Zawisza
– Patryk Kapała
– Nicole Mazur
– Bartek Strojny
– Marta Dyduch
– Dariusz Małysa
– Anna Nowak
– Zofia Burnat
– Wiesław Małysa

Wszyscy zawodnicy otrzymali dyplomy i nagrody, oraz skawińskie gadżety, a Mistrzowie dodatkowo pamiątkowe puchary, medale i cenne nagrody, które wręczała judoczka Katarzyna Kłys reprezentantka Polski na Olimpiadzie w Rio 2018.

Na zakończenie wśród wszystkich uczestników zostały rozlosowane atrakcyjne nagrody oraz karnety na stok Szklana Góra. Serdecznie dziękujemy wszystkim wolontariuszom i sponsorom zawodów, którzy pomogli w organizacji zawodów oraz właścicielom i pracownikom stacji narciarskiej Szklana Góra.

Organizatorzy zapewnili wszystkich zawodników, że w przyszłym roku także zawody narciarskie będą przeprowadzone. Zdjęcia z zawodów i rezultaty w poszczególnych grupach na stronie – zapraszamy na kolejne mistrzostwa już za rok!

Projekt współfinansowany z budżetu Gminy Skawina.

Źródło: SWSiR Skimka