sobota, 15 czerwca 2024 Imieniny: Wit, Jolanta

Pozowice: teren przebudowany

Wielofunkcyjne boisko, siłownia „pod chmurką”, plac zabaw, a wszystko to w bliskim otoczeniu zieleni. Teren sportowy w Pozowicach zyskał drugie życie i został przebudowany na nowoczesny kompleks sportowo-rekreacyjny, na którym mieszkańcy mogą przyjemnie i aktywnie spędzić czas z całą rodziną.

W miejsce starego, rzadko używanego i niespełniającego wymogów boiska, powstał nowoczesny obiekt sportowy, na którym mieszkańcy mogą zagrać w najpopularniejsze gry drużynowe takie jak siatkówka, koszykówka czy piłka nożna.

Zadbano też o teren wokół nowoczesnego boiska. Aktywnie mogą spędzić czas zarówno dzieci, młodzież jak i dorośli. Starsi mogą skorzystać z siłowni „pod chmurką”, dzieci pobawić się na placu zabaw, a następnie odpocząć na ławkach. Teren został oświetlony, a całość dopełnia urozmaicona roślinność, począwszy od drobnych krzewów aż do drzew dających schronienie w upalne dni. Inwestycja została dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Cała inwestycja została tak przemyślana, aby swoje miejsce znaleźli tutaj zarówno fani aktywności fizycznej jak i mieszkańcy, którzy chcą spotkać się ze znajomymi i odpocząć. Nowoczesny kompleks sportowy w Pozowicach to jedna z kilkunastu inwestycji na terenie sołectw, które mają poprawić komfort życia mieszkańców terenów wiejskich.

Zadanie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu: „Ogólnodostępna przestrzeń publiczna dla aktywizacji i integracji mieszkańców podobszarów rewitalizacji z terenów wiejskich Gminy Skawina – ITD i ITP”.

Źródło: UMiG