poniedziałek, 21 czerwca 2021 Imieniny: Alicja, Alojzy

Pracownik SP1 z koronawirusem

Na terenie gminy Skawina od początku trwania pandemii zanotowano 64 zakażenia koronawirusem. Obecnie jest 10 aktywnych przypadków. Wyzdrowiały 53 osoby. Jeden z zakażonych zmarł. Na kwarantannie przebywa 56 mieszkańców. 

Koronawirusa stwierdzono u jednego z pracowników Szkoły Podstawowej nr 1 w Skawinie. Wcześniej informację ws. zakażenia pracowników bądź uczniów podawano w Zespole Placówek Oświatowych w Kopance (pracownik), Szkole Podstawowej w Radziszowie (uczeń), Szkole Podstawowej nr 4 w Skawinie (pracownik obsługi) oraz Katolickiej Szkole Podstawowej w Skawinie (pracownik).

Treść komunikatu „Jedynki”:

„Szanowni Państwo!

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 informuje, że w związku ze stwierdzeniem pozytywnego wyniku testu SARS-COV-2 u pracownika szkoły w dniu 27 września 2020 r., niezwłocznie po uzyskaniu informacji o tym fakcie, powiadomiono Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Krakowie oraz Organ Prowadzący – UMiG Skawina, zgodnie z obowiązującymi procedurami.

PSSE w Krakowie po przeprowadzeniu odpowiedniego postępowania wydała decyzję dotyczącą dalszego funkcjonowania szkoły, wg której Szkoła Podstawowa nr 1 w Skawinie może funkcjonować w dotychczasowym trybie. PSSE w Krakowie w chwili obecnej nie wskazała potrzeby zawieszenia zajęć i przejścia na nauczanie zdalne.

W dniu 27 września 2020 r. w godzinach wieczornych będzie przeprowadzona dodatkowa dezynfekcja szkoły, mająca na celu zapewnienie bezpieczeństwa sanitarnego uczniów i pracowników.

W związku z zaistniałą sytuacją zwracam się do Rodziców z apelem o ścisłe stosowanie się do wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego oraz przestrzegania „Procedury ochrony uczniów i pracowników przed Covid-19 w Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Skawinie”.

Dziękuję Rodzicom za dotychczasową współpracę, zrozumienie i wsparcie działań Dyrektora Szkoły mających na celu zapewnienia bezpieczeństwa sanitarnego wszystkim uczniom i pracownikom Szkoły.

Bożena Moskwa
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Skawinie”