poniedziałek, 15 kwietnia 2024 Imieniny: Ludwina, Wacława

Program Dni Skawiny

Burmistrz Paweł Kolasa wraz z Centrum Kultury i Sportu w Skawinie serdecznie zapraszają 11 i 12 czerwca na obchody Święta Miasta – „Dni Skawiny 2016” na Starorzeczu Skawinki w Parku Miejskim! Atrakcji z pewnością nie zabraknie, a gwiazdą programu będzie gwiazda muzyki pop – Margaret.

Tegoroczne obchody święta miasta będą spektakularnym widowiskiem pełnym muzyki, dobrej zabawy i sportowych emocji. W programie nie zabraknie atrakcji dostosowanych do oczekiwań odbiorców w każdym wieku.

Rozległy, a zarazem urokliwy teren Starorzecza Skawinki na dwa dni stanie się centralnym punktem Imprezy, na którym mieścić się będzie profesjonalna scena dla wykonawców z telebimem. Tuż obok znajdą się stoiska handlowe i gastronomiczne oraz specjalna strefa kibica, w której fani piłki nożnej będą zagrzewać do walki polską reprezentację w meczu z Irlandią Północną podczas Euro 2016. Małym i tym nieco starszym poszukiwaczom mocnych wrażeń proponujemy wizytę w lunaparku wyposażonym m.in. w karuzele, górskie kolejki, diabelski młyn, zjeżdżalnie i inne urządzenia dmuchane.

Na scenie pojawią się popularne i lubiane grupy muzyczne. Fani muzyki disco polo będą mogli posłuchać koncertów m.in. w wykonaniu zespołu Basta i Skaner. Przed skawińską publicznością wystąpi również Kordian – twórca takich utworów, jak „Dziewczyna z gór” czy „Szampańska noc”. Dodatkowo sobotnią, wieczorną zabawę poprowadzi DJ.

Wiele wrażeń przyniesie występ gwiazdy Podhala – Baciarów. Zespół wykorzystując folkowe melodie stworzył wiele przebojów, bez których trudno wyobrazić sobie każdą taneczną imprezę.

Kulminacją niezapomnianych wrażeń będzie koncert Margaret, nowej wschodzącej gwiazdy młodego pokolenia. Charyzma i unikatowy styl młodej wokalistki wprowadzą nas w doskonały nastrój.

Święto miasta zakończy widowiskowy pokaz Teatru Ognia.

Źródło: Centrum Kultury i Sportu/Urząd Miasta i Gminy

program dni