czwartek, 05 października 2023 Imieniny: Igor, Flawia

Przed Centrum Don Guanella stanął pomnik

26 maja był niezwykle ważnym dniem dla Centrum Don Guanella w Skawinie. Wtedy, wieczorem przed Zgromadzeniem Sług Miłości poświęcono pomnik ku czci założyciela, św. Alojzego Guanelli.

Pomnik przedstawia małego chłopca, który patrzy z nadzieją w stronę wschodu słońca, symbolizującego początek życia. Schorowany staruszek patrzy na zachód, ku kresowi życia, wdzięczny Bogu za to, czym go obdarzył. Chłopiec patrzy na staruszka, jako na przykład do naśladowania. Staruszek jest w postawie klęczącej i na boso – symbolizuje to pobożność i szacunek dla wiary, jaka mają ludzie starsi. Ks. Guanella, z delikatnym uśmiechem na twarzy, spogląda na południe, kiedy słońce jest w pełnym blasku. On, jako święty, ogląda już Boga twarzą w twarz w niebie. Swoimi ramionami Ks. Guanella zachęca chłopca i staruszka do wspólnej wędrówki do Domu Ojca. W geście miłosiernej miłości i zatroskania, obejmuje swoją posługą wszystkich potrzebujących, młodych i starych, zdrowych i chorych – tłumaczy ks. Jarosław Januszewski z Centrum don Guanella. 

Guanellianie chcą podziękować wszystkim, którzy pomogli w przedsięwzięciu. Jak zaznacza ks. Januszewski, wszystkie pieniądze na realizację celu pochodziły od przyjaciół Zgromadzenia i ludzi odwiedzających Centrum. – Niech św. Alojzy wyprasza nam wszystkim potrzebne łaski! – dodaje guanellianin.