poniedziałek, 25 października 2021 Imieniny: Daria, Wilhelmina

Przedszkola z oczyszczaczami

W marcu zachęcaliśmy do głosowania na skawińskie przedszkola i żłobki w konkursie firmy Electrolux o nazwie „Przedszkola bez smogu”. Opłaciło się – aż 3 placówki z naszej gminy wywalczyły główną nagrodę.

Główną nagrodą w konkursie „Przedszkola bez smogu” było 25 oczyszczaczy powietrza firmy Electrolux model EAP450. Cena jednego oscyluje w granicach 1500 zł.

O nagrody te walczyło kilkaset placówek z całej Polski. Konkurs polegał na oddawaniu głosów drogą internetową na wybrane placówki. Głosować można było co godzinę w okresie od 6 marca do 30 marca. 10 kwietnia ogłoszono wyniki. Wśród 25 zwycięzców znalazły się 3 placówki z naszej gminy: Przedszkole Samorządowe nr 3 (3. miejsce z wynikiem ponad 10 tys. głosów), Przedszkole Samorządowe w Wielkich Drogach z Oddziałami Przedszkolnymi w Facimiechu (14. miejsce) oraz Katolickie Przedszkole im. Księdza Prymasa Stanisława Wyszyńskiego (15. lokata).

To kolejny sukces w konkursie internetowym podmiotów z naszej gminy. W listopadzie ubiegłego roku dzięki głosowaniu w konkursie internetowym, powstała w Jurczycach nowoczesna multimedialna świetlica Orange.

Agnieszka Poniewska