czwartek, 22 lutego 2024 Imieniny: Marta, Malgorzata

Przedszkolaki chcą walczyć ze smogiem

Jak powstaje smog? Dlaczego zagraża naszemu zdrowiu? Przedszkolaki z PS nr 5 w Skawinie podjęły wyzwanie i zaangażowały się w różne działania uświadamiające skutki i zagrożenia płynące z zanieczyszczenia powietrza. Wzięły m.in. udział w konkursie „Smog Stop” zorganizowanego przez SP nr 1 w Skawinie.

Przedszkole zaangażowane było w zajęcia dydaktyczno-wychowawcze na temat smogu oraz przyczyn jego powstawania i skutkach jakie powoduje dla środowiska. W wyniku zajęć powstały kąciki antysmogowe oraz plakaty. Dzieci wzięły również udział w konkursie wiedzy oraz w quizie o smogu. Uczestniczyły także w pochodzie antysmogowym ulicami Skawiny.

Ponadto przedszkolaki wzięły udział w ogólnopolskim projekcie „Bajka w podróży”, w którym dzieci same redagowały rozdział książki o małej Zosi. Bohaterka podczas swojej podróży po Polsce poznaje regiony i spotyka wielu przyjaciół. W Skawinie spotkała Sokoła, który nie tylko pokazał i opowiedział jej o mieście, ale także obronił Zosię i Skawinian przed smogiem.

Dzieci z przedszkola wiedzą już, że warto dbać o czyste powietrze dla lepszego i zdrowszego życia. W działania zaangażowani byli również ich rodzice, za co nauczyciele serdecznie dziękują.

Źródło: Przedszkole nr 5