niedziela, 28 listopada 2021 Imieniny: Lesław, Zdzisław

Przedszkolaki mają talent

We czwartek, 19 kwietnia, już po raz drugi w Przedszkolu Samorządowym nr 5 w Skawinie, odbył się gminny konkurs „Mam talent”, którego głównym celem było odkrywanie talentów oraz promowanie alternatywnych form spędzania czasu wolnego przez dzieci.

Zabawę rozpoczął występ przedstawicieli koła tanecznego „Roztańczone Smyki”, działającego w przedszkolu. Dzieci w ramach realizowanej Innowacji Pedagogicznej pt. „Taneczna podróż po Polsce – od Wawelu do Helu”, zatańczyły taniec „Maryneczka”, pochodzący z regionu Wielkopolski. Do konkursu zgłosiły się przedszkolaki z 6 przedszkoli z terenu gminy. Uczestnicy zaprezentowali swoje talenty w kategoriach: śpiew, taniec, skecz, pokaz karate, recytacja wierszy, gra na skrzypcach, gra na keyboardzie, gra na bum-bum rurkach połączona z układem choreograficznym.

– Wszyscy biorący udział w konkursie, wykazali się niezwykłymi umiejętnościami. Każdy otrzymał nagrodę oraz dyplom z wyróżnieniem. Na zakończenie jury wręczyło okolicznościowe puchary dzieciom, których występ zasłużył na szczególne uznanie – podsumowuje Bożena Rapacz-Margielewska, dyrektor przedszkola.

Źródło: Przedszkole nr 5