sobota, 15 czerwca 2024 Imieniny: Wit, Jolanta

Przedszkolaki w sportowej olimpiadzie

We środę, 26 kwietnia, w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 i Liceum Ogólnokształcącym w Skawinie odbyła się IV edycja Gminnej Olimpiady Sportowej Przedszkolaków, organizowanej przez Katolickie Przedszkole w Skawinie. W tegorocznej olimpiadzie udział wzięło 17 placówek przedszkolnych.

Organizatorem Olimpiady Sportowej Przedszkolaków jest Katolickie Przedszkole w Skawinie, które w swoich działaniach promuje wszystkim znane hasło: „W zdrowym ciele zdrowy duch”, a poprzez zawody, zachęca dzieci do uprawiania sportu i podejmowania aktywności fizycznej – tak istotnego elementu ich prawidłowego rozwoju.

W tegorocznej olimpiadzie udział wzięło łącznie 68 przedszkolaków w wieku 6 lat z 17 placówek przedszkolnych z terenu Gminy Skawina. Przy pełnej widowni kolegów i koleżanek, dzieci rywalizowały ze sobą w siedmiu „egzotycznych” konkurencjach. Uczestnicy zabaw sportowych musieli wykazać się m.in. szybkością – naśladując bieg strusia, czworakowaniem – naśladując słonia turlającego ciężką przeszkodę, czy zwinnością pokonując tor przeszkód jak sprytne małpki. Zabawy dostarczyły dzieciom wiele radości i uśmiechu.

Olimpiadę uświetnił wspaniały i widowiskowy występ skawińskich cheerleaderek z grupy „JOY” i „FUN KIDS” pod przewodnictwem profesjonalnej trenerki fitness Urszuli Gąsior. Popisowy występ Szymona Poskróbka, ucznia klasy IV Szkoły Podstawowej nr 1, trenującego piłkę nożną w MTS Piast Skawina, który zaprezentował pokaz trików piłkarskich, również został nagrodzony gromkimi brawami.

Rywalizacja zakończyła się wręczeniem zawodnikom sportowych nagród, pucharu i „złotych medali” oraz drobnych upominków. Dzieci radosne, zmęczone i pełne wrażeń wróciły do swoich przedszkoli. Organizatorzy olimpiady jeszcze raz serdecznie dziękują wszystkim, którzy wspierają tę pionierską inicjatywę, a w szczególności serdeczne podziękowania za otwartość i pomoc kierują do dyrektorów szkół: Haliny Buchowskiej, Grażyny Wójcik, Anny Stec oraz Adama Łukasika.

Projekt współfinansowany ze środków budżetu Powiatu Krakowskiego oraz Gminy Skawina.

Źródło: Katolickie Przedszkole w Skawinie