niedziela, 14 kwietnia 2024 Imieniny: Berenika, Walerian

Przedszkole nr 3 odkrywa talenty

Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że nasze przedszkole dołączyło do grona placówek, które otrzymały zaszczytny tytuł „Szkoły Odkrywców Talentów”. Tytuł ten przyznawany jest placówkom, które w szczególny sposób odkrywają, promują i wspierają uzdolnienia dzieci i młodzieży.

Aby móc uzyskać tytuł „Szkoła Odkrywców Talentów” należało zarejestrować placówkę na stronie Ośrodka Rozwoju Edukacji i udokumentować, że nauczyciele od lat odkrywają i rozwijają zainteresowania i talenty dzieci w co najmniej 3 dziedzinach, a ich podopieczni osiągają dzięki temu znaczące sukcesy. Opisana została praca nauczycieli i osiągnięcia przedszkolaków w różnych rodzajach aktywności. Dzięki temu znaleźliśmy się na ogólnopolskiej Mapie Szkół Odkrywców Talentów.

Znakiem rozpoznawczym wszystkich wyróżnionych szkół i przedszkoli są pamiątkowe tablice. W Przedszkolu nr 3 odsłonięcie takiej tablicy miało miejsce 5 maja. Uroczystość uświetnili swoja obecnością zastępca burmistrza Tomasz Ożóg, kierownik Wydziału EZiK Marek Marzec, którzy z pomocą przedszkolaków przecięli wstęgę i odsłonili tablicę prezentującą ten zaszczytny tytuł nadany naszej placówce.

Uroczystości odsłonięcia tablicy towarzyszyły występy przedszkolaków, którzy zaprezentowali swoje umiejętności i zdolności w dziedzinie tańca, śpiewu i recytacji. Goście mogli zobaczyć taniec góralski, irlandzki i boliwijski, wysłuchać zwycięzców i laureatów Przedszkolnego Konkursu Piosenki, Dziecięcego Konkursu Recytatorskiego oraz posłuchać gry na skrzypcach w wykonaniu jednego z przedszkolaków. W trakcie uroczystości ogłoszono wyniki Plastycznego Konkursu Przyrodniczo-Ekologicznego, w którym nagrody wręczyli zaproszeni goście. Przedszkolaki otrzymały od zaproszonych gości pamiątkową Księgę Bajek i słodycze.

Źródło: Przedszkole nr 3