poniedziałek, 15 lipca 2024 Imieniny: Dawid, Henryk

Przeprawa przez rzekę wróci do Tyńca?

Ta inwestycja może ożywić gospodarczo Tyniec i Piekary, a turystom ułatwić poruszanie się między tymi miejscowościami. Być może wkrótce, po wielu latach przerwy, między Tyńcem i Piekarami znowu będzie kursować łódź. Tym bardziej, że pojawiła się szansa na jej zakup.

Starania o przywrócenie przeprawy trwają od lat. Do tej pory jednak nie znaleziono pieniędzy na tę inwestycję. Teraz może się to zmienić, bo na projekt można głosować w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

Rekomendowaną jednostką jest łódź zbudowana w sposób tradycyjny – rekonstrukcja typu jednostek, jakimi przewożono ludzi i mienie do XIX w. Zaproponowane rozwiązanie będzie spełniało wymogi ekologiczne, stanowiło szansę na rozwój turystyki oraz ułatwi komunikację mieszkańców po obu stronach rzeki – napisali w uzasadnieniu projektodawcy.

Łódź ma mieć do 20 m2 i będzie mogła przewieźć 12 osób. Dodatkowo będzie także możliwość przetransportowania na drugi brzeg rowerów. Zakładany przewóz będzie odbywał się w sezonie żeglugowym od czerwca do września w weekendy oraz w oparciu o kalendarz rezerwacji. Celem projektu jest umożliwienie przeprawy zarówno dla mieszkańców, jak i turystów.

Całkowity koszt projektu to 100 tysięcy złotych.

Jak głosować w Budżecie Obywatelskim?

Jeśli ukończyłeś 16 lat i mieszkasz w Małopolsce możesz oddać swój głos w Budżecie Obywatelskim Województwa Małopolskiego!

Głosowanie odbywać się będzie od 18 czerwca do 6 lipca 2016 roku.
Do wyboru są 3 sposoby głosowania:
a) poprzez włożenie wypełnionej karty do urny – w Urzędzie lub w Agendach,
b) elektronicznie (na stronie internetowej),
c) korespondencyjnie na adres Urzędu lub w jednej z Agend (liczy się data wpływu do Urzędu).
Można oddać 1 głos na zadanie powiatowe i 1 na zadanie subregionalne. Głosować można tylko na zadania dotyczące powiatu i subregionu, który się zamieszkuje.
Oddanie większej ilości głosów skutkuje ich unieważnieniem.

Więcej TUTAJ.