sobota, 15 czerwca 2024 Imieniny: Wit, Jolanta

Puchar Polski w Skawinie

Stowarzyszenie Sportowe SKIMKA zorganizowało w niedzielę, 27 sierpnia, na ul. Hałacińskiego w Skawinie Otwarte Mistrzostwa Małopolski – Puchar Polski w Inline Alpine. Patronat nad imprezą objął Burmistrz Paweł Kolasa. Było ekscytująco, szybko, doping dla zawodników niósł ich ze startu aż po metę.

Po licznych sportowych sukcesach w roku 2016 jakie odnieśli zawodnicy SKIMKI, Polski Związek Sportów Wrotkarskich przyznał prawo do organizowania zawodów tak wysokiej rangi. Impreza zorganizowana została przede wszystkim z myślą o zawodnikach Inline Alpine z Polski i zagranicy w celu zintegrowania środowiska wrotkarskiego oraz wyłonienia Mistrzów Województwa Małopolskiego. Zawody są zaliczane do klasyfikacji generalnej Pucharu Polski.

Zawodnicy startowali ze specjalnie zbudowanej rampy, mieli do przejechania po drodze asfaltowej o średnim nachyleniu 6% slalom składający się z 32 tyczek z elektronicznym pomiarem czasu. Startowano w grupach wiekowych z podziałem na kobiety i mężczyzn. Przed rozpoczęciem rywalizacji Organizatorzy zwrócili uwagę jak olbrzymią rolę w wychowaniu dzieci i młodzieży odgrywa sport i rywalizacja, poprosili o zachowanie bezpieczeństwa w czasie zawodów. W tegorocznych zawodach uczestniczyło 43 zawodników na czele z aktualnymi Mistrzami Polski, Mistrzami Europy i Reprezentacji Polski. W zawodach wzięli udział także zawodnicy z Czech z klubu LK Jirkov. Gorączka startu i świetna pogoda sprzyjały sportowej atmosferze i rywalizacji. Nie obyło się bez efektownych upadków, z których zawodnicy wyszli bez szwanku ponieważ byli ubrani w specjalne stroje i ochraniacze. Na zawody stawili się również rodzice dzieci i sympatycy Inline Alpine, którzy gorąco kibicowali zawodnikom na mecie.

Po zakończeniu zawodów odbyła się ceremonia wręczenia pamiątkowych statuetek, medali, dyplomów zwycięzcom oraz nagród wszystkim zawodnikom. Najlepszy czas sumy dwóch przejazdów w kategorii kobiet OPEN uzyskała Ania Nowak 51,18, natomiast w kategorii mężczyzn OPEN Bogusław Topolski 47,38. Otrzymali oni nagrodę specjalną kije slalomowe, które ufundował Burmistrz Miasta i Gminy Skawina Paweł Kolasa.

Serdecznie dziękujemy wszystkim wolontariuszom i sponsorom zawodów, którzy pomogli w organizacji zawodów oraz Gminie Skawina, która udostępniła drogę do przeprowadzenia zawodów.

Organizatorzy zapewnili wszystkich zawodników, że w przyszłym roku także zawody o Mistrzostwo Małopolski się odbędą. Delegat techniczny z Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich, który nadzorował zawody potwierdził wzorowe przeprowadzenie imprezy i potwierdził prawo do ubiegania się w przyszły sezonie do przeprowadzenia przez Skimkę zawodów wyższej rangi World Race.

Patronat Honorowy Burmistrz Miasta i Gminy Skawina Paweł Kolasa
Patronat medialny Telewizja Skawina

Źródło: SRSiR Skimka