sobota, 22 stycznia 2022 Imieniny: Anastazy, Wincenty

Punkt szczepień w sali gimnastycznej

Trwają intensywne prace nad uruchomieniem punktu szczepień powszechnych w gminie Skawina. Zlokalizowany zostanie w sali gimnastycznej Liceum Ogólnokształcącego i Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Żwirki i Wigury 17.

Skawina to największa gmina w powiecie krakowskim licząca 43 tysiące mieszkańców. W trosce o ich zdrowie i bezpieczeństwo burmistrz Norbert Rzepisko podjął starania o uruchomienie punktu szczepień powszechnych właśnie w gminie Skawina. W porozumieniu ze starostą krakowskim Wojciechem Pałką zwrócił się o zgodę do wojewody małopolskiego Łukasza Kmity, który wydał pozytywną decyzję. Dzięki niej mamy pewność, że punkt zostanie uruchomiony.

Z punktu szczepień powszechnych będą mogli skorzystać zarówno mieszkańcy Skawiny jak i gmin ościennych. Urzędnicy w komunikacie podają, że zależy im na tym, by szczepienia odbyły się jak najszybciej, dlatego dokładają wszelkich starań, by punkt uruchomiono jeszcze w kwietniu. Będzie funkcjonował od wczesnych godzin porannych do późnych wieczornych.

Docelowo w punkcie ma odbywać się przynajmniej 250 szczepień dziennie.

Szczepienia będą przeprowadzali pracownicy Vito-Medu, który prowadzi punkt poboru wymazów na obecność koronawirusa zlokalizowany przy dworcu „Biblioteka Skawina”. 

UMiG ma opublikować szczegółowe informacje w najbliższych dniach.

Źródło: UMiG