środa, 19 stycznia 2022 Imieniny: Henryk, Marta

Radni chcą rozszerzenia Krakowa?

Na lovekrakow.pl zamieszczono wywiad z Łukaszem Wantuchem, radnym Dzielnicy III Prądnik Czerwony i Andrzejem Hawrankiem, przewodniczącym klubu Platformy Obywatelskiej w Radzie Miasta. Ten pierwszy rozpoczął dyskusję o rozszerzeniu Krakowa, drugi – nie skreśla tego pomysłu, koryguje tylko ewentualne metody na lepszą współpracę z sąsiednimi gminami.

Wantuch opowiada, jak wychodząc z Hawrankiem z radia zauważył, że na kilka samochodów stojących na parkingu, większość była na niekrakowskich rejestracjach. – Dajemy infrastrukturę, dajemy szkoły i przedszkola. Subwencja nie pokrywa 100 procent kosztów, a mieszkańcy okolicznych gmin wysyłają dzieci właśnie do krakowskich szkół – cytuje radnego lovekrakow.pl. Wantuch dodaje, że nie można w żaden sposób zmusić tych osób, aby płaciły podatki w Krakowie. Należy więc rozszerzyć granice miasta.

Na pytanie dziennikarza czy wyłączamy z tego Wieliczkę i Skawinę, Hawranek odpowiedział, że „jesteśmy dopiero na początku drogi. A koniec jest taki, jak stąd do Nowego Jorku”. – Ale uważam, że powinniśmy stworzyć analizę finansową. Nie wyobrażam sobie, że miasto tworząc plany do 2030 roku, nie bierze pod uwagę takiego aspektu. Dlatego zwróciłem się z pismem do pana przewodniczącego, aby miasto jasno pokazało, czy nam się to opłaca czy nie – dodał Wantuch.

Reszta wywiadu i odpowiedzi na pytanie dotyczące Skawiny TUTAJ.