niedziela, 14 kwietnia 2024 Imieniny: Berenika, Walerian

Radziszów i Wola z inwestycjami

18 gmin i 5 powiatów otrzymało ponad 33 mln na 70 zadań. Promesę dla naszej gminy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych w kwocie 640 tyś zł odebrał z rąk ministra Joachima Brudzińskiego zastępca burmistrza Norbert Rzepisko.

11 kwietnia podczas wizyty w Małopolsce Brudziński wręczył promesy na zadania związane z usuwaniem skutków klęsk żywiołowych dla samorządowców z Małopolski.

Na stronie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji można dowiedzieć się, że pieniądze te mają pokryć koszty zniszczeń infrastruktury komunalnej na skutek zeszłorocznych intensywnych opadów deszczu. Z kolei wojewoda małopolski Piotr Ćwik dodaje, że środki te pozwolą usunąć zniszczenia z powodzi w 2010 roku.

– Chcemy być wsparciem dla samorządów w sytuacjach trudnych i kryzysowych. Dlatego z największą satysfakcją podpisywałem przekazane dziś promesy. Jestem spokojny, że przekazane środki będą wydane rozważnie – cytuje Brudzińskiego oficjalna strona ministerstwa.

Kwota przekazana naszej gminie zostanie przeznaczona na poprawę ulic Lipowej i Słonecznej w Radziszowie oraz ulicy Lipki w Woli Radziszowskiej. Prace mają być ukończone jeszcze w tym roku.