czwartek, 30 listopada 2023 Imieniny: Maura, Andrzej

Radziszów: najmłodsi dbają o środowisko

Zdobywanie wiedzy i kształtowanie właściwych nawyków dzieci z Przedszkola w Radziszowie w zakresie segregacji śmieci i jakości powietrza trwało cztery miesiące. Nauczycielki przeprowadziły cały cykl zajęć edukacyjnych, badawczych i doświadczalnych. Kolejne konkursy dla Małych Ekologów już w lutym i marcu.

„Dzień czystego powietrza”, „Niebieski dzień w przedszkolu” poświęcony wodzie czy „Nie ma śmieci są surowce„ to tytuły zajęć, jakie przygotowało przedszkole w ramach edukacji ekologicznej.

  • Dzieci obserwowały środowisko i przyrodę podczas spacerów;
  • Z pomocą nauczycieli monitorowały jakość powietrza poprzez wprowadzenie symboli;
  • Zbierały plastikowe zakrętki z przeznaczeniem na pomoc w zakupie sprzętu rehabilitacyjnego dla potrzebujących dzieci, a także brały udział w akcji społeczno-użytecznej „Sprzątanie Świata”;
  • Dzieci miały także możliwość obejrzenia teatrzyku o tematyce ekologicznej „Maniery biedronki Lucynki”.

Konkurs plastyczny „Drzewo z surowców wtórnych” był pierwszym z wielu działań podsumowujących i utrwalających czteromiesięczny okres zdobywania wiedzy i kształtowania nawyków Małych Ekologów. Wzięła w nim udział 24-osobowa grupa dzieci. Prace zostały wykonane  z różnorodnych surowców wtórnych  z pomocą rodziców lub rodzeństwa. Przedszkolaki razem ze swoimi rodzicami zostali nagrodzeni cennymi upominkami. Prace konkursowe zostały wyeksponowane w szatni przedszkolnej, natomiast obecnie mogą być podziwiane przez szersze grono społeczności lokalnej oraz gości i partnerów odwiedzających Dwór Dzieduszyckich w Radziszowie. Uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Kolejne konkursy utrwalające zdobytą wiedzę i umiejętności Małych Ekologów odbędą się w lutym i marcu. Zapraszamy do udziału wszystkich przedszkolaków. Mamy nadzieje, że kontynuacja działań ekologicznych w Przedszkolu w Radziszowie spowoduje, iż Mali Ekolodzy wyrosną na Dużych Ekologów.

Sponsorzy nagród:

  • Wydział Rozwoju i Strategii Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie,
  • Muzeum Regionalne w Skawinie,
  • Ceramiczny Młynek – Robert Frasik,
  • Parafia Rzymskokatolicka św. Wawrzyńca w Radziszowie.

Źródło: Przedszkole Samorządowe w Radziszowie