sobota, 22 stycznia 2022 Imieniny: Anastazy, Wincenty

Radziszów nie do pokonania

Minęły 72 godziny i znów Inka rozdaje nagrody na parkiecie w Hali Sportowej Centrum Kultury i Sportu w Skawinie. Tym razem finiszowała siatkówka chłopców. Podbudowani poprzednimi sukcesami szkoły zawodnicy z SP w Radziszowie nie dali szans przeciwnikom i pewnie zwyciężyli także w siatkarskiej rywalizacji.

Zawody piłki siatkowej rozgrywane były w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej Chłopców – Gminna Liga Szkolna „O Puchar INKI”. Pierwszym etapem zawodów były eliminacje, w których udział wzięło sześć szkół. Terminy i wyniki tych spotkań w dołączonej tabeli: – Siatkówka chłopców INKA IMS grupy

Do finału awansowały cztery zespoły. Grano systemem „pucharowym”, poniżej wyniki finałów i półfinałów:

A-1 z B-2 – SP Zelczyna <=> SP nr 1 Skawina 2 : 0 (25 : 16, 25 : 18)
A-2 z B-1 – SP Radziszów <=> SP nr 4 Skawina 2 : 0 (25 : 17, 25 : 14)

Mecz o III miejsce:
SP nr 1 Skawina <=> SP nr 4 Skawina 2 : 1 (20 : 25, 25 : 20, 15 : 10)

Finał:
SP Radziszów <=> SP Zelczyna 2 : 0 (25 : 22, 25 : 20)

Końcowa kolejność szkół:
1. Szkoła Podstawowa w Radziszowie
2. Szkoła Podstawowa w Zelczynie
3. Szkoła Podstawowa Nr 1 w Skawinie
4. Szkoła Podstawowa Nr 4 w Skawinie
5. Szkoła Podstawowa w Woli Radziszowskiej
6. Szkoła Podstawowa Nr 2 w Skawinie

Kolejne zwycięstwo Szkoły z Radziszowa i kolejne wyjazd do Krzeszowic na zawody powiatowe. Trzymamy kciuki za awans do półfinałów wojewódzkich, a może i dalej?

Podczas dzisiejszych rozgrywek miło nam było gościć przedstawicielki Sponsora, firmy Grana – panią Lucynę Główczak i panią Angelinę Fudałę – Polańską, które wraz z Jakubem Krasuskim, Zastępcą Dyrektora CKiS ds. sportu wręczyły pamiątkowe statuetki, dyplomy i sprzęt sportowy szkołom, a każdemu z zawodników drobny upominek.

Zawody zorganizowano przy wsparciu finansowym GRANA Sp. z o. o. Wszystkim uczniom i nauczycielom biorącym udział w zawodach gratulujemy zaangażowania i sportowej walki!

Tomasz Kutek, źródło: CKiS