czwartek, 22 lutego 2024 Imieniny: Marta, Malgorzata

Radziszów: region ma głos

Województwo Małopolskie i „Gazeta Wyborcza” zapraszają na debatę z cyklu „Region ma głos” z udziałem władz województwa i ekspertów. Pierwsze nasze spotkanie miało miejsce w Dąbrowie Tarnowskiej – teraz zapraszamy do Radziszowa w gminie Skawina.

Spotkanie już 17 kwietnia w Dworze Dzieduszyckich. Tym razem tematami głównymi będzie transport, komunikacja i rozwój rejonu.

We wnętrzach Dworu Dzieduszyckich w Radziszowie debatować będą: marszałek Małopolski Jacek Krupa, zastępca burmistrza Skawiny Tomasz Ożóg, dr inż. Marek Bauer – prodziekan Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej, Peter Jancovic – dyrektor zarządzający Leo Express oraz Łukasz Kurlit reprezentujący Skawiński Alarm Smogowy.

Wspólnie z panelistami i publicznością zastanowimy się, jak sprawdzają się funkcjonujące w regionie rozwiązania komunikacyjne oraz w jakim kierunku powinna zmierzać organizacja transportu zbiorowego oraz rowerowego. Czy sprawny system przesiadkowy i wspólny bilet na różne środki transportu pozwoli ograniczyć poziom zanieczyszczeń komunikacyjnych? Jak może to wpłynąć na walkę ze smogiem? Jak przetrwać remonty na torach i czy po ich zakończeniu czeka nas rewolucja kolejowa?

To tylko niektóre pytania, na które pomogą nam odpowiedzieć eksperci i decydenci biorący udział w debacie. Zachęcamy do uczestnictwa!

Czas i miejsce: 17 kwietnia, godz. 17, Dwór Dzieduszyckich w Radziszowie. Wstęp wolny.

Informacja prasowa