środa, 04 października 2023 Imieniny: Rozalia, Edwin

Raport z boisk #1

Po raz pierwszy prezentujemy Państwu komplet wyników weekendowych meczy piłkarskich wszystkich drużyn seniorów z gminy Skawina – od IV ligi do klasy C.

 

IV liga (Małopolska – zachód)

MKS Trzebinia Siersza – Wiślanie Jaśkowice 3:2 (Michał Morawski, Galos)

TKS Skawinka Skawina – MKS Nowa Proszowianka 3:1 (Adisa 2, Cieszyński)

Mimo porażki Wiślanie Jaśkowice zachowali pozycję lidera IV ligi, aczkolwiek mają już tylko punkt przewagi nad Orłem (2.) i Trzebinią (3.), a przed nimi wyjazdowy mecz na trudnym terenie w Michałowicach (8.). Skawinka Skawina dzięki zwycięstwu utrzymała 5. lokatę w tabeli i na ten moment do lidera traci siedem punktów. W następnym spotkaniu na własnym stadionie zmierzy się ze wspomnianą wyżej Trzebinią.

 

A klasa (Kraków III)

LKS Radziszowianka Radziszów – Strażak Rączna 3:3 (Okarmus, Paweł Sosin, Krupnik)

DTS Tramwaj Kraków – PKS Cedronka Wola Radziszowska 0:1 (Pałac)

Wiślanie II Jaśkowice – Gajowianka Gaj 1:1 (Jakub Krasuski)

LKS Libertów – RKS Iskra Krzęcin 3:1

Pozowianka Pozowice – LOT Balice 0:6

LKS Rzozovia Rzozów – Iskra Czułów 1:2

W najliczniej reprezentowanej przez zespoły z gminy Skawina klasie rozgrywkowej najlepiej poczyna sobie Radziszowianka (4.), która stoczyła zacięte spotkanie z bezpośrednim sąsiadem (3.) z tabeli. Zwycięstwo przesunęło w górę tabeli Cedronkę (6.), a remis zanotowały rezerwy Wiślan (9.). Porażki poniosły pozostałe trzy zespoły, czyli Iskra (11.) oraz zamykające tabelę Pozowianka (13.) i Rzozovia (14.). Co ważne, zespół z Rzozowa po piętnastu kolejkach pozostaje nadal bez zwycięstwa (z zaledwie czterema remisami na koncie) i nieuchronnie przybliża się do spadku.

 

B klasa (Kraków III)

Borkowianka Borek Szlachecki – Tyniec Kraków 0:0

TKKF Kliny Kraków – Trzebol Wielkie Drogi 2:2

Obie drużyny B-klasowe zremisowały swoje pierwsze mecze rundy rewanżowej. Borkowianka zajmuje siódme, a Trzebol dziesiąte miejsce w dwunastozespołowej lidze. Powiśle Ochodza wycofało się przed rozpoczęciem rozgrywek.

 

C klasa (Kraków II)

Radziszowianka II Radziszów – Wisła II Jeziorzany 3:1

*Grom Kraków – MTS Piast Skawina 2:4 (Chomin, Bahlawan, sam., Marcin Kuflowski)

Tęcza II Piekary – Rzozovia II Rzozów 4:2

Dzięki zwycięstwom Radziszowianka II oraz Piast utrzymały swoje miejsca w tabeli (odpowiednio drugie i trzecie) i tym samym udanie rozpoczęły rundę wiosenną. Rezerwy Rzozovii kontynuują fatalną passę i zamykają tabelę najniższej klasy rozgrywkowej (dwunaste miejsce).

*Grom Kraków widnieje jako gospodarz, ale wyjątkowo mecz  został rozegrany na Stadionie Miejskim w Skawinie

mg