sobota, 15 czerwca 2024 Imieniny: Wit, Jolanta

„Razemkowo” w teleexpressowej galerii

Skawińskie Koło Robótek Ręcznych „Razemkowo”, działające przy TPS, zainicjowało charytatywną akcję pt. „Klinika lalek”, która prawie rok temu rozpoczęła się od zbierania niepotrzebnych lalek, przekazywanych przez mieszkańców gminy. W dowód uznania Koło trafiło do Teleexpressowej Galerii Ludzi Pozytywnie Zakręconych.

Od września Panie z koła zajmowały się ich odnawianiem i ubieraniem we własnoręcznie wykonane kreacje. Obecnie ponad 200 lalek, które przeszły metamorfozę, można obejrzeć w Muzeum Regionalnym w Skawinie. Po wystawie lalki zostaną przekazane dzieciom w krakowskich szpitalach, ośrodkach adopcyjnych oraz fundacjom na rzecz dzieci. – Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Skawiny i okolic do obejrzenia najprawdopodobniej jedynej takiej wystawy w Polsce oraz do zagłosowania na najpiękniejszą lalkę – mówi Agata Lasek. Wystawę zwiedzać można do 15 września 2017 r.

Za swoją pracę Panie z Razemkowa zostały uhonorowane przyjęciem do Teleexpressowej Galerii Ludzi Pozytywnie Zakręconych, gdzie zasiądą „w loży zrobionej szydełkiem”. 

Pełna galeria zdjęć: KLIKNIJ TUTAJ.

Źródło: „Razemkowo”