sobota, 15 czerwca 2024 Imieniny: Wit, Jolanta

Remont przychodni. Co się zmieni?

Przychodnia zdrowia w Skawinie dawno zamieniła się w plac budowy. Pierwsze miejsce do którego udają się chorzy mieszkańcy przechodzi gruntowną przebudowę.  Na piętrze powstały nowe gabinety, do których zostanie przeniesiona część oddziałów z ul. Niepodległości – gdzie znajduje się druga część przychodni.

Wyremontowano już oddział pediatryczny, w którym rodzice będą mogli zostawić wózek po dziecku, pojawiło się też miejsce, gdzie matki mogą nakarmić swoje pociechy. Oprócz nowych gabinetów, powiększono też stare.

To budynek z lat 70., kompletnie nieprzystosowany do świadczenia usług dla tak dużej populacji – mówi Bogusław Witkowski, dyrektor placówki. – Oprócz remontu samych pomieszczeń, wymieniamy też instalacje. Uznaliśmy, że jak już to robimy, to porządnie – mówi.

Do nowych gabinetów na piętrze przychodni zdrowia przy Popiełuszki na pewno zostanie przeniesiony oddział ginekologiczny. Witkowski zastanawia się nad innymi oddziałami, ale wstrzymuje się z decyzją do momentu reformy służby zdrowia. Może się bowiem okazać, że pielęgniarki będą przeprowadzały wśród pacjentów ankiety, a to będzie wymagało dodatkowych pomieszczeń. Docelowo przy ul. Niepodległości miały zostać zaledwie dwa oddziały – chirurgia i rentgen, ale prawdopodobnie zostanie tez reszta. Przenosiny z ul. Niepodległości do ul. Popiełuszki związane są z wysokim czynszem, który przychodnia płaci na Niepodległości.

Remont pierwszej części budynku jest już na ukończeniu i do lutego 2018 powinna zostać oddana do użytku. Po tym nastąpi renowacja starej części budynku, gdzie oprócz gruntownej przebudowy i wymiany instalacji, zostanie też wybudowany nowy dach. Prace w tej części zakończą się na przełomie 2018 i 2019 roku.