sobota, 15 czerwca 2024 Imieniny: Wit, Jolanta

„Rodzinna apteczka”. Napisz bajkę

Biblioteka Pedagogiczna w Skawinie i Centrum Wspierania Rodziny UMiG w Skawinie serdecznie zapraszają dorosłych mieszkańców gminy Skawina do udziału w III edycji konkursu „Rodzinna Apteczka”, pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Skawina Norberta Rzepisko, polegającym na napisaniu bajki profilaktycznej dla dzieci. 

Do udziału w konkursie organizatorzy zapraszają: rodziców, opiekunów, babcie, dziadków, wychowawców, nauczycieli, biblioterapeutów i inne osoby, które chciałyby wesprzeć rodzinę (niekoniecznie swoją) w budowaniu i umacnianiu międzypokoleniowej więzi emocjonalnej poprzez zaoferowanie członkom rodziny bajki profilaktycznej, promującej pozytywne postawy społeczne, kształtującej umiejętności społeczne i kompetencje emocjonalne.  Konkurs polega na napisaniu bajki profilaktycznej o tematyce dotyczącej promocji zdrowia, profilaktyki uzależnień i szeroko pojętych problemów społecznych z nimi związanych.

Bajka może być adresowana do dzieci w wieku 4-9 lat i może dotyczyć niechcianych emocji (takich np. jak złość, lęk), niewłaściwych zachowań, trudności w nawiązywaniu relacji czy radzenia sobie ze stresem lub innej trudnej sytuacji, w jakiej znalazło się lub może się znaleźć dziecko (np. nowa sytuacja rodzinna, nowe miejsce, nowa grupa rówieśnicza). Może też propagować takie wartości, jak przyjaźń, szczerość, życzliwość, wdzięczność, bądź promować zdrowy tryb życia, optymizm, wytrwałość i realizację marzeń. Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie, który będzie okazją do wspólnego spędzania czasu ze swoimi pociechami. Wspólne pisanie bajki  może też być świetną okazją do rozmowy z dzieckiem o naszych obawach, uczuciach, jakie nam towarzyszą w rożnych sytuacjach kryzysowych, szczególnie w obecnym czasie związanym z wojną na Ukrainie, czy w okresie pandemii. 

Na prace organizatorzy czekają do 16 maja 2022 r.  

Więcej informacji oraz regulamin konkursu w załączeniu jak również na stronie internetowej – TUTAJ

Jednocześnie organizatorzy konkursu zapraszają wszystkich chętnych, którzy chcieliby spróbować swoich sił w tworzeniu bajki profilaktycznej na bezpłatne warsztaty pisania bajek wspierających rodzinę, umacniających więzi emocjonalne, promujących pozytywne postawy społeczne.   Szczegóły dotyczące warsztatów TUTAJ

Źródło: Biblioteka Pedagogiczna/CWR