poniedziałek, 15 kwietnia 2024 Imieniny: Ludwina, Wacława

Rower pomaga – pomóż i Ty!

Rowerowa Skawina bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Rower Pomaga” i zachęca do udziału w niej wszystkich mieszkańców naszej gminy. Oprócz pobudek ekologicznych akcji przyświeca szczytny cel.

Głównym elementem akcji jest nakłanianie jej uczestników do jazdy na rowerze. Za kilometry wspólnie przejechane na rowerze fundacja ekologiczna „Arka” przekazuje rower dziecku z domu dziecka lub świetlicy środowiskowej. Akcji towarzyszą eventy, konferencje prasowe, promocja w mediach, aktywność w mediach społecznościowych, stoiska informacyjne. Na stronie roweropomaga.pl cały czas funkcjonuje specjalny kalkulator CO2.

Efektem zeszłorocznej pierwszej edycji było przekazanie przez sponsorów 24 rowerów dla dzieci z domów dziecka i świetlic środowiskowych, zaś sami uczestnicy akcji (przeszło 3000 osób!) pokonali na rowerach łącznie 120 000 kilometrów.

Jak to działa?

  1. Jeździsz na rowerze, dbasz o swoje zdrowie i przy tym chronisz środowisko.
  2. Wpisujesz przejechane kilometry na rowerpomaga.pl (kliknij: „+dodaj wynik” i w formularzu wybierz cel szczegółowy: „Jeżdżę z Rowerową Skawiną”).
  3. Dzieci dostają wymarzone rowery.

Akcja trwa do 31 października, a jej inicjatorzy postawili sobie cel jednego miliona wspólnie przejechanych kilometrów, co pozwoli sfinansować zakup 50 rowerów. W imieniu Rowerowej Skawiny oraz fundacji „Arka” serdecznie zapraszamy do udziału w tym szlachetnym przedsięwzięciu. Wiosenna pogoda sprzyja częstszym i dłuższym wycieczkom rowerowym, zatem warto połączyć przyjemne z pożytecznym i przy okazji pomóc potrzebującym.

zadbajoklimat.pl
Fundacja ekologiczna „Arka”
rowerpomaga.pl
Rowerowa Skawina