sobota, 15 czerwca 2024 Imieniny: Wit, Jolanta

Rozpoczęli obchody jubileuszu

„Anieli w niebie śpiewają” – to właśnie tę pastorałkę usłyszeliśmy na rozpoczęcie niezwykłego koncertu kolęd i pastorałek zorganizowanego przez Centrum Kultury i Sportu w Skawinie 22 stycznia. Tym razem „anioły” zaśpiewały w Kościele pw. św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Skawinie. Za sprawą niebiańskich głosów wokalistów zespołów Mini Tanto, Tanto oraz Sing Sing, szlifujących na co dzień swój warsztat muzyczny w CKiS w Skawinie, mogliśmy jeszcze choć na chwilę poczuć magię Świąt Bożego Narodzenia oraz przeżyć małe i nieco większe wzruszenia.

W pierwszej części koncertu zespoły Mini Tanto i Tanto, trenowane przez Katarzynę Szybisty, oraz powstały w zeszłym roku zespół Sing Sing, prowadzony przez Cecylię Biel, zaprezentowały tradycyjne kolędy i pastorałki w mocno ludowym wydźwięku, urzekając korowodem barw, nie tylko tych muzycznych, ale także łowickich i krakowskich elementów strojów.

W drugiej części koncertu usłyszeliśmy solowe wykonania naszych zdolnych artystek, uczestniczek zespołów wokalnych CKiS: Julii Dąbrowskiej, Darii Nowak, Cecylii Biel, Małgorzaty Szybisty oraz Julii Krzywoń.

Jako widzowie i słuchacze zatrzymaliśmy się w czasie, aby doświadczyć po raz kolejny magii świątecznego klimatu, małych i większych radości, wzruszeń, a czasami i refleksji nad tym, co jest, co było i co będzie.

Koncert otwierał rok jubileuszowy 30-lecia Centrum Kultury i Sportu w Skawinie i było to dobre otwarcie…

Fotogaleria z koncertu dostępna jest tutaj

Katarzyna Szybisty, źródło: CKiS, fot. Jarosław Karasiński