czwartek, 09 grudnia 2021 Imieniny: Wiesław, Leokadia

Rusza punkt doradztwa MPEC

Dobra wiadomość dla wszystkich mieszkańców Skawiny chcących wymienić piece i kotły węglowe: w UMiG w Skawinie pojawi się punkt konsultacyjny, przy którym mieszkańcy będą mieli możliwość uzyskania informacji o możliwości podłączenia do sieci cieplnej i zasadach realizacji takiego przedsięwzięcia.

Informacji będą udzielać przedstawiciele Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Punkt informacyjny będzie funkcjonował przez trzy kolejne środy (25 lipca, 1 i 8 sierpnia) w Biurze Rady Miejskiej, ul. Rynek 2, w godz. 8.00-14.00.

Punkt konsultacyjny pomoże w podłączeniu się do sieci ciepłowniczej w centrum Skawiny oraz w tych obszarach miasta, gdzie istnieje lub jest zaplanowana nowa sieć ciepłownicza. Na miejscu będzie można uzyskać informacje o możliwości podłączenia do sieci cieplnej i zasadach realizacji takiego przedsięwzięcia. Można będzie również porozmawiać o przygotowanej przez MPEC koncepcji budowy sieci ciepłowniczej na osiedlu Rzepnik w Skawinie przed jej oficjalnym zaprezentowaniem mieszkańcom, jak i o dofinansowaniach, które można otrzymać ze strony CEZ Skawina oraz Gminy.

Zapraszamy na konsultacje!

Źródło: MPEC/UMiG