sobota, 21 maja 2022 Imieniny: Jan, Wiktor

Rywalizowało 364 miłośników pływania

24 kwietnia 2022 r. miłośnicy pływania przybyli do skawińskiej Cameny, aby wziąć udział w XIII Pływackich Mistrzostwach Skawiny. Organizatorem zawodów był Klub Sportowy Optima Skawina, a współorganizatorem CKiS w Skawinie.

Honorowy Patronat nad zawodami objęli:

– Wicemarszałek senatu RP Marek Pęk

– Burmistrz Norbert Rzepisko

– Komisja Kultury, Sportu i Rekreacji przy Radzie Miasta i Gminy Skawina

Na słupkach startowych pojawiło się 364 zawodników, którzy zgodnie z programem zawodów podzieleni zostali na trzy bloki.

KAŻDY ZAWODNIK biorący udział w zawodach otrzymał pakiet startowy.

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych za miejsca I-III otrzymali medale.

Pamiątkowe statuetki trafiły w ręce drużyn, które zajęły miejsca I-III w „Sztafecie o Puchar Wicemarszałka Senatu RP Marka Pęka”

Miła atmosfera skawińskiej Cameny, jako gospodarza rozgrywanych już od trzynastu lat  zawodów przełożyła się na udane starty zawodników, którzy sprawdzali swoje umiejętności pływackie i formę pływacką oraz wielokrotnie poprawiali swoje rezultaty życiowe w wybranych przez siebie dystansach i konkurencjach.

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, Powiatu Krakowskiego oraz współfinansowany ze środków budżetu Gminy Skawina.

Poniżej wyniki zawodników Sekcji Pływackiej CKiS Skawina:

BLOK II

Pieron Oliwia

25 m styl dowolny 7 miejsce

25 m styl grzbietowy 7 miejsce

Adamus Jessica

25 m styl dowolny 12 miejsce

25 m styl grzbietowy 10 miejsce

Stokłosa Franciszek

25 m styl dowolny 7 miejsce

25 m styl grzbietowy 9 miejsce

Figuła Tomasz

25 m styl dowolny 14 miejsce

25 m styl grzbietowy 13 miejsce

Turkawski Mikołaj

25 m styl dowolny 1 miejsce

25 m styl grzbietowy 1 miejsce

Słaby Michał

25 m styl dowolny 7 miejsce

25 m styl klasyczny 3 miejsce

Szczur Adam

25 m styl dowolny 9 miejsce

25 m styl grzbietowy 9 miejsce

BLOK III

Arnold Emilia

50 m styl dowolny 3 miejsce

50 m styl grzbietowy 4 miejsce

Madej Julia

50 m styl dowolny 11 miejsce

50 m styl grzbietowy 2 miejsce

Tabor Kaja

50 m styl dowolny 9 miejsce

50 m styl klasyczny 6 miejsce

Doroz Oliwia

50 m styl dowolny 15 miejsce

50 m styl klasyczny 12 miejsce

Nosek Alicja

50 m styl dowolny 17 miejsce

Popielarz Katarzyna

50 m styl dowolny 22 miejsce

50m styl grzbietowy 14 miejsce

Turkawski Ignacy

50 m styl dowolny 12 miejsce

50 m styl grzbietowy 4 miejsce

Bętkowska Emilia

50 m styl dowolny 2 miejsce

50 m styl grzbietowy 2 miejsce

Szajna Maja

50 m styl dowolny 4 miejsce

50 m styl klasyczny 3 miejsce

Krzyszkowska Amelia

100 m styl klasyczny 1 miejsce

100 m styl zmienny 1 miejsce

Raputa Gabriela

100 m styl klasyczny 2 miejsce

100 m styl zmienny 2 miejsce

Płonka Aleksandra

100 m styl klasyczny 3 miejsce  

100 m styl zmienny 3 miejsce

Jezioro Lena

100 m styl klasyczny 4 miejsce

100 m styl dowolny 3 miejsce

Maliszewski Szymon

100 m styl klasyczny 1 miejsce

Kutermak Szymon

50 m styl dowolny 3 miejsce

50 m styl grzbietowy 1 miejsce

Bednarz Zofia

100 m styl dowolny 1 miejsce

100 m styl grzbietowy 1 miejsce

Richa Oliwia

100 m styl dowolny 2 miejsce

100 m styl grzbietowy 2 miejsce

Sztafeta 4x 50 dowolny

1 miejsce – Bętkowska Emilia, Jezioro Lena, Krzyszkowska Amelia, Płonka Aleksandra

1 miejsce – Szajna Maja, Richa Oliwia, Bednarz Zofia, Raputa Gabriela

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów sportowych!

Fotogaleria: https://flic.kr/s/aHBqjzLZfn 

Szczegółowe wyniki: https://swimart.pl/zawody/xiii-plywackie-mistrzostwa-skawiny/ 

Maria Kalinowska, źródło: CKiS, fot. Jarosław Karasiński