czwartek, 09 grudnia 2021 Imieniny: Wiesław, Leokadia

Rząd i gmina chcą… flag

Gigantyczny deficyt budżetowy państwa stał się faktem. Pandemia nadal ma znaczący wpływ na gospodarkę. W gminie, jeszcze do niedawna, w nocy panowały egipskie ciemności, a zapisanie dziecka do publicznego przedszkola jest, delikatnie mówiąc, niełatwe. W tym czasie rząd wydaje pieniądze na… stawianie masztów z flagami. Gmina Skawina zachęca do udziału w konkursie.

„Projekt 'Pod biało-czerwoną’ zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Inicjatywa zakupu masztu i flagi zależeć będzie od mieszkańców.

Aby wziąć udział w akcji, należy zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia online – można oddać je klikając tutaj. Głos poparcia dla inicjatywy zakupu masztu i umieszczonej na nim flagi, która będzie dumnie eksponowana w centralnym miejscu gminy, mogą oddawać jej mieszkańcy.
 
Zaproponowany sposób zbiórki głosów poparcia online zakłada połączenie tradycji z nowoczesnością. Jest jednocześnie całkowicie bezpieczny dla chcących się zaangażować w zbiórkę, co w dobie pandemii ma kluczowe znaczenie.

„Pod biało-czerwoną” to projekt, który ma zjednoczyć nasz kraj i jego mieszkańców. Nie tylko uhonoruje Poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ale także zachęci do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami.” – czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie Urzędu Miasta i Gminy Skawina.

Internauci jednoznacznie skomentowali pomysł pod postem na facebookowym profilu gminy (pisownia oryginalna).

„Proponuję zająć się żłobkami i przedszkolami a nie pierdołami. W naszej gminie dostanie się do przedszkola dziecka dwóch pracujących rodziców graniczy z cudem, nie wspominając o żłobku (jednym żłobku!) w Skawinie. To jest realny problem ludzi, rodziców z naszego miasta.” – napisała jedna ze skawinianek.

„Z czego zapłacą za te MASZTY ? Z tej pożyczki z UE ? …Kurcze , jak czytam takie ,,ogłoszenia,, to przed oczami mam setki rodziców żebrzących w internecie o przysłowiową złotówkę , na ratowanie życia umierającego dziecka … Cały ten projekt to żenada …” – to kolejny wpis.

„Pokazać patriotyzm można czynnym działaniem na rzecz lokalnej społeczności. Zachęcam do tego każdego urzędnika i mieszkańca / mieszkankę naszej Gminy” – krytykuje pomysł inna z mieszkanek.

„Śmiać się czy płakać ?” – kwituje następna internautka.

f