czwartek, 22 lutego 2024 Imieniny: Marta, Malgorzata

Rzepisko ogłosił swój start w wyborach

Rozwój, rodzina i środowisko. Te trzy punkty są głównymi elementami kampanii kandydata na burmistrza Skawiny Norberta Rzepisko. Obecny zastępca burmistrza ogłosił swój start w wyborach samorządowych.

Zapowiada, że nie planuje w gminie żadnych większych zmian, chce skupić się na kontynuowaniu działań rozpoczętych w trakcie obecnej kadencji. – Nadchodząca kadencja nie będzie kadencją rewolucji, tylko kadencją w wielu elementach kontynuacji i dołożenia nowych działań – mówi kandydat na burmistrza.

Jakie to działania? Jeżeli chodzi o punkt pierwszy jego programu, czyli rozwój, Rzepisko chce zbudować nowe ronda w najbardziej newralgicznych skrzyżowaniach w Skawinie, zrewitalizować tereny przemysłowe i poprawić jakość funkcjonowania urzędu miasta.

W ramach drugiego punktu – rodzina – kandydat na burmistrza chce doprowadzić do powstania nowego żłobka, przedszkola oraz obiektów sportowo-rekreacyjnych w każdej miejscowości w Skawinie, ma zamiar też poprawić tam bezpieczeństwo.

Trzeci i najbardziej kontrowersyjny w Skawinie punkt – środowisko – Rzepisko podzielił na kilka podpunktów. To czyste powietrze, woda i gmina. Kandydat na burmistrza chce, by powstały lepsze altany śmietnikowe, zwiększyć środki na sprzątanie gminy, dofinansować Miejski Zakład Usługowy.

Jeżeli chodzi o powietrze, to Rzepisko planuje zwiększyć dofinansowanie na wymianę kotłów oraz montaż odnawialnych źródeł energii. Planuje kontynuować współpracę z najbardziej „smrodzącymi” przedsiębiorstwami w strefie przemysłowej i zacząć pilnować, czy wywiązują się ze swoich obietnic.

Burmistrz powinien stanąć w pierwszym szeregu razem z działaczami ze Skawińskiego Alarmu Smogowego i wszystkimi niezadowolonymi z jakości powietrza. Powinniśmy mówić jednym głosem i koordynować wspólne działania, by wyegzekwować nie tylko od mieszkańców, ale również od przedsiębiorców i od naszych sąsiadów, działania mające na celu poprawę powietrza w naszej gminie.

Jeżeli chodzi o wodę, to Rzepisko planuje postawić na rozwój sieci kanalizacyjnej i kontrolę, czy mieszkańcy są do tej sieci podłączeni.

Norbert Rzepisko będzie miał najprawdopodobniej jednego kontrkandydata, który jeszcze nie ogłosił oficjalnie swojego startu w wyborach samorządowych. Obecny wiceburmistrz powiedział nam, że niedawno spotkał się z nim i rozmawiali o planach dotyczących kampanii.

Obaj obiecaliśmy sobie, że zrobimy wszystko, by ta kampania była merytoryczna, czysta i na tyle dobra, żebyśmy po wyborach mogli spokojnie siąść przy jednym stole, podać sobie ręce i porozmawiać na temat przyszłości Skawiny.

Mieszkańcy Skawiny staną przed decyzją, kogo wybrać na swojego burmistrza już 21 października.