sobota, 15 czerwca 2024 Imieniny: Wit, Jolanta

Rzozów: Finał gminnego konkursu

7 czerwca w Szkole Podstawowej w Rzozowie odbył się 5. finał Gminnego Konkursu Fotografii Przyrodniczej od hasłem „Świat owadów”. W tym roku spłynęły na konkurs 163 prace od 57 uczniów z 9 szkół z terenu gminy Skawina.

Na uroczystość przybyli uczniowie wraz z opiekunami, dyrektorzy szkół oraz goście: kierownik Wydziału EZiK Marek Marzec, dyrektor skawińskiego oddziału Krakowskiego Banku Spółdzielczego Mariusz Rusek, sołtys Rzozowa i radny Rady Miejskiej w Skawinie Grzegorz Klimas.

Jury miało bardzo trudne zadanie, gdyż wszystkie prace cechował wysoki poziom i ogromna różnorodność. Na początku uroczystości zaprezentowały się klasy II ze szkoły z Rzozowa i przedstawiły sztukę o tematyce ekologicznej. Następnie nauczyciel przyrody Marta Czerniawska zaprezentowała serię fotografii swojego autorstwa owadów żyjących w naszej okolicy. Kolekcja ta wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród uczniów i gości – mówi dyrektor szkoły Anastazja Koczur.

W końcu nadszedł długo wyczekiwany moment – wręczenie nagród. Jury w składzie: Małgorzata Kopeć – pełnomocnik burmistrza ds. Przeciwdziałania Alkoholizmowi i Narkomanii, Krzysztof Gerc – dyrektor Specjalistycznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Skawinie oraz ksiądz Robert Morawski – proboszcz parafii w Rzozowie, przyznało:

I nagrodę – dla Krystiana Treli ze Szkoły Podstawowej w Borku Szlacheckim,
II nagrodę – dla Tadeusza Ożoga ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Skawinie
III nagrodę – dla Jakuba Figuły ze Szkoły Podstawowej w Jaśkowicach.

Dodatkowo przyznano również 20 wyróżnień. Każdy uczestnik otrzymał dyplom i upominek, a wyróżnieni i laureaci nagrody. Po wręczeniu dyplomów i podziękowań wszyscy udali się na poczęstunek. – Dziękujemy sponsorom, którzy wsparli nasz konkurs. A byli to: Krakowski Bank Spółdzielczy o. Skawina, Urząd Miasta i Gminy w Skawinie, Rada Rodziców i Przemysław Szarański – podsumowuje Anastazja Koczur.

Źródło: Szkoła Podstawowa w Rzozowie