środa, 04 października 2023 Imieniny: Rozalia, Edwin

Są wyniki audytu oświaty

Publikujemy audyt oświaty, czyli analizę finansowo-organizacyjną szkół i przedszkoli w Skawinie. Podsumowuje wydatki, ponoszone przez gminę oraz wskazuje, gdzie są możliwości racjonalizowania ich. Audyt jest tematem do szerokiej dyskusji, w jakim kierunku powinny zmierzać decyzje dotyczące oświaty.

„Urząd Miasta i Gminy w Skawinie zlecił Małopolskiemu Instytutowi Samorządu Terytorialnego i Administracji wykonanie audytu oświaty. Zdecydowaliśmy się na tę organizację pozarządową, ponieważ wykonuje ona audyty dla wielu samorządów oraz słynie z profesjonalnego, rzetelnego i bezstronnego podejścia do realizowanych przez siebie działań doradczych. Nie opublikowaliśmy informacji wrażliwych, zawartych w audycie. Zrobiliśmy to, by nie wskazywać konkretnych osób.

Celem audytu oświaty jest uzyskanie odpowiedzi na pytania: ile w sumie kosztuje utrzymanie oświaty i poszczególnych placówek? Jaką część budżetu gminy to pochłania? Gdzie szukać oszczędności? Audyt oświaty powstał po to, by wszyscy mieszkańcy dowiedzieli się, jaka jest sytuacja finansowa. Chcemy dowiedzieć się, jak najlepiej zarządzać szkołami, by utrzymać je na wysokim poziomie, a jednocześnie zachować budżet gminy w jak najlepszej kondycji.

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z audytem oświaty. Jest do pobrania tutaj.”

Informacja Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie