piątek, 24 września 2021 Imieniny: Gerard, Teodor

Ścinają włosy dla Klaudii

22 kwietnia przez cztery godziny świetlica szkolna Gimnazjum nr 2 zamieniła się w niezwykły salon fryzjerski, obsługiwany przez cztery wspaniałe stylistki fryzur ze skawińskiego salonu Novak Hair Design. Cel był szczytny! Uczennice oddawały swoje włosy na poczet peruki, która zostanie wykonana dla chorej na nowotwór koleżanki.

Przeczytałam artykuł o kobiecie, która oddała swoje włosy i od razu się zdecydowałam – przyznaje Marta Chorąży, pomysłodawczyni akcji „Zostań moim bohaterem – ścinamy dla Klaudii”, która została przeprowadzona w Gimnazjum nr 2 w Skawinie.

Trudna sytuacja uczennicy, która jest chora, była impulsem do tego, żeby pomyśleć o tym, jak jej pomóc. Dziewczyny z III e wraz z wychowawczynią, panią Martą Chorąży, pomyślały, że ją wspomogą, aby mogła także cieszyć się piękną fryzurą, pomimo tego, że los bardzo ją dotknął – powiedziała Elżbieta Gutierrez, dyrektor Gimnazjum nr 2. – Świadczy to o dużej empatii i wrażliwości naszych uczennic, z czego bardzo się cieszę – dodała.

W tym dniu 32 bohaterki miały wpływ na rzeczywistość. Pokazały moc przyjaźni. Ścięte warkoczyki ułożone w jeden duży warkocz miały długość 28,5 m! Włosy chętnie ścinały uczennice Gimnazjum nr 2, dziewczynki z innych szkół, a także jedna z nauczycielek Gimnazjum. Zrealizowaliśmy marzenie chorej dziewczyny! Ścięte i spakowane włosy zostaną wysłane do Fundacji Przyjaźni WeGirls, która wykona dla niej piękną perukę z naturalnych włosów.

Tego dnia w szkolnej świetlicy nie brakowało emocji, szczególnie tych pozytywnych! Wszystkie osoby, które oddały włosy, były zadowolone z tego, że chociaż w ten sposób mogą wesprzeć akcję. – Serdecznie dziękujemy za solidarność nie tylko z naszą uczennicą, ale i ze wszystkimi dziewczynami, które czekają na peruki z naturalnych włosów. Brawo! Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy pomogli w organizacji akcji – dodała na zakończenie Marta Chorąży.

Źródło i fotografie: Gimnazjum nr 2 w Skawinie

fotka akcja