czwartek, 22 lutego 2024 Imieniny: Marta, Malgorzata

Sekstet dla dwojga

Mamy ogromną przyjemność zaprosić Państwa na spektakl Teatru Maska, do którego po latach wracamy z nieskrywaną radością! 6 stycznia nastąpi wielki come back historii Państwa Kępków i Żytomirskich, czyli „Sekstet dla dwojga” ponownie zagości na deskach teatralnych Pałacyku „Sokół”.

Sztuka pióra Pawła Mossakowskiego doskonale jest już znana skawińskiej publiczności, gdyż premiera pierwszego jej aktu odbyła się w czerwcu 2007 r. w ramach Skawińskiego Tygodnia Teatralnego. Rok później, w ramach kolejnego „Tygodnia”, zaprezentowano już całość. „Sekstet dla dwojga” jest najdłużej granym przez Maskę spektaklem i mamy nadzieję, że powrót do niego sprawi tyle przyjemności publiczności, co nam samym – aktorom i twórcom spektaklu.

Ta sympatyczna komedia obyczajowa nie traci uniwersalności, jest wciąż żywa tematycznie, bez względu na upływ lat i zmiany społeczne. „Sekstet” to satyra na współczesną obyczajowość i pseudo-wartości, w której zderzają się ze sobą dwie skrajne postawy: inteligencka tradycjonalność z nowoczesnym, materialistycznym stylem bycia „na bieżąco”. Co z tego wyniknie? Warto sprawdzić samemu przychodząc na spektakl, który odbędzie się 6 stycznia, a zostanie zagrany dwukrotnie: o godzinie 16.00 i 18.30 w sali teatralnej Pałacyku „Sokół”.

W spektaklu wystąpią: Agnieszka Biera /Dziudziek/ w roli Agi; Katarzyna Farbaniec jako Elwira; Joanna Miciak-Czernik, odtwórczyni roli Haliny; Kamil Cudejko jako Edek; Tomasz Stawowy, odtwórca roli Ludwika i Norbert Strama jako Adam.

Warto wspomnieć, iż w 2008 r. Katarzyna Farbaniec za rolę Elwiry i Kamil Cudejko za rolę Edka otrzymali Wyróżnienia Aktorskie podczas XXXV Wadowickich Spotkań Teatralnych.

Spektakl wyreżyserował odwieczny maskowy tandem Andrzej Morawa i Marta Tyrpa.

Charakteryzacja: Marta Tyrpa

Zgodę na wykorzystanie scenariusza udzielił sam autor, Pan Paweł Mossakowski.

Rezerwacja wejściówek pod nr tel. 12 276 34 64 godzinach 8.00-16.00.
Rezerwacji można dokonać od dnia 16 grudnia. Wejściówki na spektakl o godzinie 16.00 będzie można odebrać w Pałacyku ?Sokół?, wyłącznie w dniu spektaklu w godzinach 15.30-16.30, a na spektakl o godzinie 18.30 w godzinach 17.00-18.00.

Partnerem wydarzenia jest TREKO LASER Sp. z o. o.

Marta Tyrpa, źródło: CKiS