środa, 04 października 2023 Imieniny: Rozalia, Edwin

Seniorzy z wizytą w Zakopanem

We wtorek, 23 sierpnia odbyła się wycieczka integracyjna do Zakopanego dla członków Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów zorganizowana przez Zarząd Rejonowy Związku. Seniorzy z zapałem zwiedzali urocze zakątki zimowej stolicy Polski oraz uczestniczyli w Mszy św. w sanktuarium na Krzeptówkach.

Wycieczka miała na celu integrację środowiska ludzi starszych, chorych i często samotnych zrzeszonych w Związku. Grupa pięćdziesięciu osób wyjechała ze Skawiny o godzinie 7:00 i o godzinie 9:30 dotarła do Zakopanego. Na miejscu część osób udała się do Kuźnic i kolejką linową pojechała na Kasprowy Wierch. Grupa ponad 30 osób pojechała kolejką na Gubałówkę, a inni zorganizowali sobie spacer po Zakopanem. Uczestnicy wycieczki, którzy wyjechali na Gubałówkę mieli możliwość oglądnąć występy zespołów w ramach Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich.

O umówionej godzinie wszyscy uczestnicy spotkali się na parkingu i autokarem udali się na Krzeptówki, by pokłonić się Matce Bożej Fatimskiej i uczestniczyć w Mszy św. Po wizycie w Sanktuarium uczestnicy wyjazdu udali się do Jabłonki na wspólny obiad, po którym autokar z seniorami wyruszył w stronę Skawiny.

Projekt współfinansowany ze środków budżetu Gminy Skawina.

Źródło: PZERI