sobota, 15 czerwca 2024 Imieniny: Wit, Jolanta

Setki Młodych Eksploratorów w terenie!

Zakończył się ostatni etap projektu „Cztery pory roku w ekogminie – Skawinie”, poświęcony tematyce wiosennej. W ramach tego projektu, młodzi uczniowie klas II i III szkół podstawowych mieli okazję uczestniczyć w spacerach przyrodniczych, podczas których odkrywali tajemnice otaczającej ich bioróżnorodności oraz terenów zielonych.

Niemal 600 dzieci wzięło udział w tych wartościowych spacerach przyrodniczych w ramach projektu „Cztery pory roku w ekogminie – Skawinie”. Podczas wypraw po okolicznych terenach, a także bezpośrednio w otoczeniu swoich domów i szkół, dzieci miały unikalną możliwość zapoznania się z dzikim życiem zamieszkującym ich najbliższe otoczenie. Dowiedziały się, że przyroda niejednokrotnie jest obecna tuż za progiem ich codziennych miejsc przebywania, a bioróżnorodność niejednokrotnie kryje się w najmniej oczekiwanych miejscach.

Przeobrażone w Młodych Eksploratorów Przyrody, uczestnicy spacerów zostali wyposażeni w lupy i faunaboxy, które pomagały im odkrywać fascynujący świat żywych istot. Podczas tych wyjątkowych wędrówek, dzieci zgromadziły wiedzę na temat różnorodnych gatunków drzew, krzewów, roślin zielnych oraz zwierząt zamieszkujących zarówno naturalne środowiska, jak i obszary miejskie.

Cieszy również fakt, że każdy uczestnik wykonał eko-pamiętnik, który stanowi nie tylko piękną pamiątkę, lecz także zbiór prac wykonanych podczas zajęć – pełen naturalnych materiałów zebranych podczas spaceru oraz szkiców roślin i zwierząt obserwowanych podczas aktywności terenowych.

Fot. UMiG Skawina