poniedziałek, 26 lipca 2021 Imieniny: Anna, Mirosława

Setne urodziny mieszkanki Krzęcina

Elżbieta Jagocha 24 kwietnia obchodzi setne urodziny. Mieszkanka Krzęcina z tej okazji otrzymała życzenia, kwiaty i upominki od burmistrza Pawła Kolasy oraz Agnieszki Pazdan, kierowniczki Urzędu Stanu Cywilnego. 

Składając serdeczne życzenia zdrowia i pogody ducha, burmistrz przekazał listy gratulacyjne od premier Beaty Szydło oraz wojewody Józefa Pilcha. Ponadto, z okazji tego szczególnego jubileuszu burmistrz przekazał Jubilatce list gratulacyjny, w którym napisał:

…niewielu ludziom dane jest świętować tak piękny jubileusz. Niewielu też los dał możliwość objąć jednym życiem tak wiele fascynujących, choć czasami również tragicznych wydarzeń, jakie niósł naszemu krajowi i każdemu z nas, jego mieszkańców, burzliwy wiek XX.

Tak, jak zmieniały się losy naszej dużej ojczyzny Polski i małej ojczyzny Skawiny, tak i nasze osobiste losy podlegały zmianom i nieoczekiwanym zwrotom. Swoje piętno odciskały na nich wydarzenia mniej lub bardziej wzniosłe, mniej lub bardziej szczęśliwe. Jedno jest pewne: były to czasy ciekawe, w których byliśmy świadkami rzeczy niezwykłych.

W ten sposób patrząc na Pani dzisiejszy jubileusz, myślę z uznaniem i podziwem o tych stu, przeżytych przez Panią latach, obejmujących całą epokę naszych dziejów wspólnych, ale przede wszystkim Pani osobistych, to naprawdę chwila piękna i szczególna…

Źródło: Urząd Miasta i Gminy w Skawinie