czwartek, 30 listopada 2023 Imieniny: Maura, Andrzej

Setne urodziny Pani Bronisławy

14 marca Bronisława Chmielarz, mieszkanka Rzozowa obchodziła setne urodziny. Z tej okazji specjalne życzenia, kwiaty i upominki przekazali na ręce Jubilatki Burmistrz Miasta i Gminy Skawina Paweł Kolasa, Grzegorz Klimas – Radny i Sołtys miejscowości Rzozów oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Agnieszka Pazdan.

Składając serdeczne życzenia zdrowia i pogody ducha, Burmistrz Paweł Kolasa przekazał listy gratulacyjne od Premiera RP Beaty Szydło oraz od Wojewody Małopolskiego Józefa Pilcha. Ponadto z okazji tego szczególnego jubileuszu Burmistrz przekazał Jubilatce list gratulacyjny, w którym napisał:

Niewielu ludziom dane jest świętować tak piękny jubileusz. Niewielu też los dał możliwość objąć jednym życiem tak wiele fascynujących, choć czasami również tragicznych wydarzeń, jakie niósł naszemu krajowi i każdemu z nas, jego mieszkańców, burzliwy wiek XX.

Tak, jak zmieniały się losy naszej dużej ojczyzny Polski i małej ojczyzny Skawiny, tak i nasze osobiste losy podlegały zmianom i nieoczekiwanym zwrotom. Swoje piętno odciskały na nich wydarzenia mniej lub bardziej wzniosłe, mniej lub bardziej szczęśliwe. Jedno jest pewne: były to czasy ciekawe, w których byliśmy świadkami rzeczy niezwykłych.

W ten sposób patrząc na Pani dzisiejszy jubileusz, myślę z uznaniem i podziwem o tych stu, przeżytych przez Panią latach, obejmujących całą epokę naszych dziejów wspólnych, ale przede wszystkim Pani osobistych, to naprawdę chwila piękna i szczególna.

Źródło: USC/UMiG