poniedziałek, 15 lipca 2024 Imieniny: Dawid, Henryk

Setne urodziny pani Stefanii

19 czerwca pochodząca z Borku Szlacheckiego pani Stefania Kurando obchodziła setne urodziny. Jubilatka odebrała z rąk burmistrza Norberta Rzepisko specjalne życzenia, kwiaty oraz upominki. Wraz z burmistrzem panią Stefanię odwiedziła kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Agnieszka Pazdan.

Burmistrz Norbert Rzepisko przekazał również listy gratulacyjne od premiera Mateusza Morawieckiego oraz od wojewody małopolskiego Łukasza Kmity. Ponadto z okazji tego szczególnego jubileuszu burmistrz przekazał jubilatce list gratulacyjny, w którym m.in. napisał: 

„…niewielu ludziom dane jest świętować tak piękny jubileusz. Niewielu też los dał możliwość objąć jednym życiem tak wiele fascynujących, choć czasami również tragicznych wydarzeń, jakie niósł naszemu krajowi i każdemu z nas, jego mieszkańców, burzliwy wiek XX. Tak, jak zmieniały się losy naszej dużej ojczyzny Polski i małej ojczyzny Skawiny, tak i nasze osobiste losy podlegały zmianom i nieoczekiwanym zwrotom.

Swoje piętno odciskały na nich wydarzenia mniej lub bardziej wzniosłe, mniej lub bardziej szczęśliwe. Jedno jest pewne: były to czasy ciekawe, w których byliśmy świadkami rzeczy niezwykłych. W ten sposób patrząc na Pani dzisiejszy jubileusz, myślę z uznaniem i podziwem o tych stu przeżytych przez Panią latach, obejmujących całą epokę naszych dziejów wspólnych, ale przede wszystkim Pani osobistych, to naprawdę chwila piękna i szczególna…”.

Źródło: USC