sobota, 15 czerwca 2024 Imieniny: Wit, Jolanta

Siedem medali skawinian

Ponad 450 zawodników, odwiedziny wicemistrza świata w K1 i Low Kick Łukasza Budy oraz siedem miejsc na podium wywalczonych przez dzieci i młodzież z gminy Skawina – oto atrakcje, jakich mieli okazję doświadczyć uczestnicy i goście Turnieju o Puchar Burmistrza Skawiny, organizowanego przez Klub Karate MAWASHI z sensei Sebastianem Wacławskim na czele. Impreza miała miejsce 3 listopada.

W zawodach udział wzięło łącznie aż 459 osób, w tym:

– w Turnieju Kalaki – 296 dzieci,
– w Turnieju Kata – 77 karateków,
– w Turnieju Semi-knockdown – 86 zawodników, zrzeszonych w Polskiej Federacji OYAMA Karate.

Do rywalizacji przystąpili karatecy z wielu miejscowości, takich jak: Katowice, Tychy, Oświęcim, Brzeszcze, Andrychów, Miechów, Mszana, Kraków, Bielsko-Biała, Wisła, Kęty, Chocznia, Jaroszowice oraz najliczniejsza grupa z gminy Skawina.

Impreza odbyła się w miłej atmosferze. Dzieci w formie zabawy rywalizowały w Kalaki, czyli walce na piankowe miecze. Turniej Kata stał na bardzo wysokim poziomie dzięki przybyciu licznej reprezentacji z klubów Goliat. Hala była wypełniona po brzegi, a zawodnicy spotkali się z gorącym przyjęciem publiczności, głośno zagrzewającej ich do boju.

W drugiej części zawodów odbyły się walki Semi-knockdown (tzw. „lekki kontakt”). Rywalizowali ze sobą zarówno początkujący karatecy, jak i doświadczeni zawodnicy, biorący już udział w turniejach o randze mistrzostw Polski czy Europy.

Na zawodach był również wicemistrz świata w K1 i Low Kick Łukasz Buda, który wręczał zachwyconym dzieciom medale, puchary oraz nagrody.

Z gminy Skawina na podium stanęli:

KALAKI:

1. Aleksandra Łężniak, Łukasz Żurek
2. Karol Łężniak
3. Dawid Wasiek, Krystian Kwiatkowski

SEMI-KNOCKDOWN:

1. Kuba Ożóg
2. Filip Tyrpa
3. Malwina Ożóg

KATA:

2. Amelia Tomasik

Projekt współfinansowany ze środków budżetu Gminy Skawina.

Źródło: Klub Karate MAWASHI