sobota, 22 stycznia 2022 Imieniny: Anastazy, Wincenty

Skawina gospodarzem Tour de Pologne!

Po raz pierwszy w historii gmina Skawina została gospodarzem Tour de Pologne. Trasa ostatniego, finałowego odcinka jednej z największych imprez kolarskich na świecie będzie wiodła przez Skawinę, Rzozów, Radziszów, Gołuchowice, Polankę Hallera, Krzęcin, Wielkie Drogi i Jaśkowice. To właśnie w naszej gminie będą ważyć się losy zmagań najlepszych kolarzy na świecie. 

– To historyczny moment dla naszej gminy. Od lat stawiamy na zrównoważoną mobilność i te działania spotykają się z uznaniem największych autorytetów kolarstwa. Współorganizowanie Tour de Pologne to wielkie wyróżnienie i powód do dumy, ale także wielka odpowiedzialność. 5 sierpnia wzrok całego kolarskiego świata i kibiców będzie zwrócony w stronę Skawiny – mówi burmistrz Norbert Rzepisko.

– Bardzo się cieszę, że udało się zrobić tę trasę. Chcieliśmy, aby ten etap był bardzo ciekawy, żeby to nie był płaski peleton przyjaźni, ale żeby tutaj też się trochę podziało – powiedział w trakcie prezentacji trasy Dyrektor Generalny wyścigu Czesław Lang.

Trasę 79. Tour de Pologne ogłoszono 27 listopada na antenie TVP Sport. Finałowy 7. etap rozpocznie się w Skawinie, a zakończy w Krakowie. Będzie miał długość 175 kilometrów. 

79. Tour de Pologne UCI World Tour odbędzie się w dniach od 30 lipca – 5 sierpnia 2022 roku.

Źródło: UMiG/TdP