niedziela, 17 października 2021 Imieniny: Malgorzata, Wiktor

Skawina podpisała deklarację

„Deklarujemy, że będziemy dążyć do podjęcia konkretnych zobowiązań, mających włączyć nasze miasta do Platformy NAZCA – światowej bazy danych o praktycznych działaniach pro-klimatycznych. Będą one rozpatrywane i podejmowane przez właściwe organy każdego z miast, zgodnie z wymogami Platformy oraz regulacjami obowiązującymi w Polsce” – czytamy w Deklaracji Katowickiej.

Wśród 23 miast, które w środę zadeklarowały przystąpienie do sieci NAZCA, są: Katowice, Poznań, Olsztyn, Będzin, Rawicz, Tarnowskie Góry, Jarosław, Siemianowice Śląskie, Tomaszów Mazowiecki, Lądek Zdrój, Skawina, Ustroń, Legnica, Sławków, Wałbrzych, Lidzbark Warmiński, Sosnowiec, Zabrze, Piastów, Stalowa Wola, Żywiec, Pyskowice i Szam.

– To dla nas duże wyróżnienie, ale i przede wszystkim zobowiązanie do działań. Obecnie w Skawinie  koncentrujemy nasze wysiłki, na walce o czyste powietrze i przeciwdziałanie zanieczyszczeniom pochodzącym z niskiej emisji oraz z przemysłu. I oczywiście deklaruję, że naszymi pomysłami i rozwiązaniami będziemy się chętnie dzielić. Współpraca, wymiana doświadczeń, partnerstwo zawsze przynoszą dobre efekty – powiedział Tomasz Ożóg, który w imieniu Gminy Skawina podpisał deklarację.

Źródło: UMiG