poniedziałek, 25 października 2021 Imieniny: Daria, Wilhelmina

Skawinianie wśród nominowanych

Sześciu skawinian zostało nominowanych do tegorocznego plebiscytu Osobowość Roku 2018 organizowanego przez „Dziennik Polski” i „Gazetę Krakowską”.

Nominowani zostali podzieleni na 4 kategorie: kultura, działalność społeczna i charytatywna, samorządność i społeczność lokalna oraz biznes. Największa liczba kandydatów z naszej gminy znalazł się w kategorii działalność społeczna i charytatywna. Są to: Angelika Mazur – przewodnicząca Rady Rodziców przy Zespole Placówek Oświatowych w Woli Radziszowskiej, Wiktoria Kaczor – prezes Stowarzyszenia „Dzieci Są Ważne”, współinicjatorka licznych zbiórek, w tym zbiórki w ramach akcji „Skawińskie Elfy Pomagają” na rzecz Domu Małego Dziecka im. Jana Brzechwy w Krakowie, Elżbieta Drążek – dyrektor i pedagog Zespołu Katolickich Szkół im. Jana Pawła II w Skawinie, Łukasz Kurlit – współtwórca Skawińskiego Alarmu Smogowego, odtwórca roli Kapitana Skawiny. W kategorii kultura Skawinę reprezentuje Leszek Krupnik – prezes Towarzystwa Pamięci Generała Józefa Hallera i Hallerczyków w Jurczycach. W kategorii biznes o statuetkę walczy Jerzy Wodnicki – prezes firmy Treko Laser; prezes Podkrakowskiej Izby Gospodarczej w Skawinie.

Głosowanie w I etapie potrwa do 8 lutego. Laureaci w każdej kategorii, w każdym mieście oraz powiecie, zdobędą tytuły i statuetki Osobowości Roku 2018 w swoim mieście lub powiecie i zostaną zaproszeni na uroczystą galę. Dodatkowo wezmą oni udział w wojewódzkim finale, w którym w każdej kategorii plebiscytu zostaną przyznane tytuły Osobowości Małopolski 2018. Awansując do finału laureaci z miast i powiatów, zachowają zdobyte głosy.

Głosowanie odbywa się za pomocą smsów oraz elektronicznie (po wykupieniu specjalnego pakietu). Szczegóły, zgłaszanie kandydatów oraz aktualne wyniki znajdują się na stronach internetowych „Dziennika Polskiego” i „Gazety Krakowskiej”, a także w ich papierowych wydaniach.