sobota, 02 grudnia 2023 Imieniny: Balbina, Bibiana

57-latek zatrzymany. „prawie 20 tys. sztuk”

5 lutego policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Krakowie zatrzymali 57-letniego skawinianina. Jak czytamy na stronie KPP – handlarza nielegalnymi wyrobami tytoniowymi.

Funkcjonariusze z powiatu, w trakcie wykonywania czynności, obserwowali podejrzanego mężczyznę na jednej posesji. „W pewnym momencie wyjął on z samochodu plecak sportowy i rozglądając się nerwowo zaniósł go do garażu. Wówczas postanowili przystąpić do jego wylegitymowania oraz sprawdzenia zawartości plecaka.  57- letni mężczyzna przyznał, że w plecaku, który wcześniej przeniósł z pojazdu do garażu, znajdują się nielegalne wyroby tytoniowe i dodał, że nie posiada więcej żadnych partii tego typu towaru. Jednak w garażu policjanci zauważyli kanał samochodowy, a w trakcie przeszukania tego pomieszczenia ujawnili schowek w ścianie, we wnętrzu którego znajdowały się ukryte dwa  pudła kartonowe z zawartością paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Następnie, wspólnie z mężczyzną udali się do miejsca jego zamieszkania, gdzie również w trakcie przeszukania został odnaleziony nielegalny towar.” – informuje policja.

Mieszkańca Skawiny zatrzymano. W tym samym dniu usłyszał zarzut nabycia, pomagania w zbyciu i ukryciu wyrobów akcyzowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy (art. 65 par. 1 i 3 kks) – w liczbie blisko 20 000 sztuk papierosów.

„Do obrotu mogłyby trafić nielegalne wyroby tytoniowe, co skutkowałoby narażeniem podatku akcyzowego na kwotę sięgającą 17 000 zł.” – podaje KPP.

Sprawcy grozi kara grzywny oraz pozbawienia wolności do lat trzech.

 

Źródło i fot. KPP w Krakowie