czwartek, 22 lutego 2024 Imieniny: Marta, Malgorzata

Skawińscy młodzicy z medalami

24 marca w ramach Krakowskiej Wiosny Brydżowej, o tytuł Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików, a także przepustki do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży rywalizowali najmłodsi adepci brydżowego rzemiosła. Wśród nich, z sukcesami, nasi zawodnicy!

W turnieju par na zapis maksymalny Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików o ogromną niespodziankę postarali się Kamil Liszka i Dominik Milc, zdobywając brązowe medale. Wyczyn to nie lada, zwłaszcza, że Dominik gra w brydża od ledwie… trzech miesięcy! A w pokonanym polu zostały nie byle jakie pary, bo aż trzy pary z aktualnej reprezentacji Polski!

Turniej na zapis średni przyniósł naszym dwa kolejne medale. W ostatnim rozdaniu szanse na złoto stracili Łukasz Kasperczyk i Michał Stasik, minimalnie ustępując zawodniczkom UKS Olimpia Dwójka Kraków. Brązowe medale zawisły na szyjach Kacpra Kuflowskiego i Franciszka Kurlita.

W eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży nasz rodzynek – Kacper Wieczorkowski – uplasował się na drugiej pozycji (w parze z Dominikiem Rajtarem z UKS Olimpia Dwójka Kraków), pewnie awansując do finału.

Także 24 marca reprezentacja Polski młodzików w brydżu sportowym złożona z trzech par CKiS Skawina (!) i jednej pary warszawskiej – zadebiutowała w 1. Mistrzostwach Świata Online. I to jak zadebiutowała! W swoim pierwszym meczu nasi pokonali Tajwan 16,38:3,42.

W pierwszej potyczce wzięła udział skawińska czwórka: Kacper Kuflowski – Franciszek Kurlit i Łukasz Kasperczyk – Michał Stasik. Chłopcy stanęli na wysokości zadania, wygrywając pewnie i wyraźnie z drużyną z Dalekiego Wschodu. W kolejnych meczach rywalami biało-czerwonych będą Turcja i Francja. Zwłaszcza ten drugi mecz zapowiada się pasjonująco, gdyż walczyć bedą dwaj ubiegłoroczni medaliści Drużynowych Mistrzostw Europy.

– Traktujemy mistrzostwa online z jednej strony jako formę przygotowań do właściwych imprez sezonu – Drużynowych Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy Par. Z drugiej jednak strony, skoro zawody mają oficjalną rangę mistrzostw świata, idąc z duchem czasu, rozgrywanych przez internet – jeśli będzie możliwość walki o najwyższe cele, na pewno ją podejmiemy – powiedział Marcin Kuflowski, coach reprezentacji Polski młodzików, a jednocześnie instruktor sekcji brydżowej CKiS Skawina. – Pierwszy mecz był dla nas dobry, ale dopiero kilka kolejnych pokaże nam w jakim jesteśmy miejscu.

Gratulujemy, czekamy na kolejne miłe wieści z brydżowych stołów!

Marcin Kuflowski, instruktor Sekcji Brydża Sportowego CKiS Skawina