poniedziałek, 15 lipca 2024 Imieniny: Dawid, Henryk

Skawińscy policjanci zatrzymali proceder

Nie były to spektakularne kradzieże, ale po podsumowaniu skradzionej wartości, zrobiła się spora kwota… Pracownicy jednego z podkrakowskich sklepów meblowych przez rok okradali swojego pracodawcę. Łupem złodziei padły meble na kwotę ponad 120 tysięcy złotych.

Policjanci ze Skawiny zostali powiadomieni o kradzieżach dokonywanych w jednym z podkrakowskich sklepów meblowych. Łupem złodziei padł asortyment meblowy o wartości 123 tysięcy złotych. Towar zaczął znikać z magazynu początkiem czerwca 2023 roku.

– Śledczy ustalili, że złodzieje to dwaj pracownicy pokrzywdzonej firmy i w takcie prowadzonych czynności procesowych zebrali materiał dowodowy potwierdzający ten fakt. Sakwińscy policjanci zatrzymali podejrzanych i kolejno udali się na przeszukania pod adresy na terenie powiatu wadowickiego, które były powiązane z mężczyznami, celem dokonania przeszukań i odzyskania skradzionego mienia – relacjonuje kom. Justyna Fil, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krakowie.

W trakcie działań w domu rodzinnym, pod adresem zameldowania i zamieszkania 31-latka funkcjonariusze ujawnili zarówno nierozpakowane meble, jak i te, którymi sprawca zdołał już umeblować dwa z tych mieszkań. Przedstawiciel pokrzywdzonej firmy potwierdził, że asortyment pochodzi z kradzieży. Sprawcy zostali zatrzymani, a skradzione mienie odzyskane i zwrócone firmie, której są własnością.

Tego samego dnia podejrzani usłyszeli w komisariacie zarzut dokonania wspólnie i w porozumieniu kradzieży mebli, za co grozi im do 5 lat więzienia.

Fot. KPP Kraków