sobota, 15 czerwca 2024 Imieniny: Wit, Jolanta

Skawińscy rowerzyści dla Ziemi

Rowerowa Skawina już po raz siódmy zaprasza mieszkańców gminy Skawina do wspólnego przejazdu przez miasto w ramach Skawińskiej Rowerowej Masy Krytycznej. Hasło przewodnie wydarzenia brzmi „A co Ty zrobisz dziś dla Ziemi?”. 

Głównym elementem edukacyjnym VII edycji wydarzenia jest uświadamianie rowerzystów o zaletach wybierania roweru zamiast pojazdów mechanicznych, co powoduje m.in. ograniczenie emisji CO2 do atmosfery. W trakcie przejazdu planowane jest m.in. symboliczne posadzenie drzewa, w celu zwrócenia uwagi na problem wzmożonych wycinek drzew w miastach powodujących długofalowe negatywne oddziaływanie na jakość powietrza. Problem ten dotyczy również gminy Skawina, gdzie w samym tylko 2015 roku wydano zezwolenia na usunięcie aż 4821 sztuk drzew i 2507 m² krzewów (źr. – UMiG Skawina). 

Planowna trasa przejazdu: START: RYNEK. Rynek południowa i wschodnia pierzeja, ulica. Pokoju, Krakowska, Jagielnia, Łanowa, Wiklinowa, Sadowa, M. Kopernika, Ogrody, Marii Skłodowskiej-Curie, Monte Cassino, Jana Pawła II, T. Kościuszki, Żwirki i Wigury, M. Kublińskiego, Błonia Skawińskie, M. Kublińskiego, Żwirki i Wigury, Marii Konopnickiej, KONIEC: RYNEK. Długość trasy: 8.4 km.

Termin i tematyka wydarzenia (23 kwietnia, sobota, godzina 17:00) nie są przypadkowe – dzień wcześniej obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Organizatorzy „Masy” również przyłączają się do obchodów i wykazują troskę o ekosystem i dalsze losy naszej planety.

Szczegółowe informacje i bieżące ogłoszenia, w tym regulamin, dostępne są na stronie wydarzenia Rowerowej Skawiny. Serdecznie zapraszamy!

Portal skawinska.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

mg